Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motorok jöhetnek szóba?

Milyen motorok jöhetnek szóba?

Figyelt kérdés
Nemsokára kezdem az A2 kategóriát. Már nezegetem a motorokat de nagy bajban vagyok. Valami kezdő motor kéne sport vagy naked kategóriába amin el is férek. 194cm es 110kg vagyok és sok motor kényelmetlen lenne. Melyek azok a motorol amiken a nagy emberek is elférnek? Maximum 1.2m a keret

2020. nov. 17. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Én 197 cm voltam és kb 83 kg, amikor A2-eset megcsináltam. Sport és naked kategóriában nem igazán létezik kényelmes motor számunkra, főleg nem A2-es kategóriában. Nekem még az SV650 is halálosan kényelmetlen volt, amikor A-t csináltam. Eddig csak supermoto, túraenduró és túramotorjaim voltak és valszeg ilyen vonalon maradok. Esetleg sporttúra motorok között találhatsz olyat, ami kényelmes, de valszeg majd csak A kategóriával.


Mielőtt bármi konkrétabbat mondanék, hány éves vagy és milyen motoros tapasztalatod van?

2020. nov. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
18éves vagyok és semmi tapasztalat. Ritkán 1 1 kört mentem motorral de az egy enduro volt az kényelmes volt de ennyi.
2020. nov. 17. 17:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát így még nehezebb, mert nem tudnék nyugodt szívvel ilyen tapasztalatlan, ilyen fiatal embernek 35 kW körüli motort ajánlani.


Valamelyik 250-es környéki motor lehetne jó kezdésnek. Az nem túl gyenge, viszont rengeteg dolgot tud tanítani anélkül, hogy veszélyessé válna.

Mindenképp egyből sport vagy naked kategória érdekel? Eléggé szűk a keresztmetszet...


Szerintem első motorod legyen valami más típusú, lehet túrásabb vázgeometria, azon jobban elférsz. Esetleg Suzuki DL250, csak állítsd be az értesítést hasznaltauto.hu-n, mert jelenleg nincs használtan 1,2 millió környékén itthon. Ugyanez igaz a Kawasaki Versys-X 300-ra is, még talán az is vállalható, de az már egy fokkal komolyabb motor kezdőknek.


Hallottam már olyat, hogy hozzánk hasonlóan magas embernek sikeresen bevált egy Kawasaki 250R,mivel az picit túrásabb geometriát kapott, miközben próbál sportmotor maradni

Esetleg azt próbáld ki, talán az lehet a legjobb esélyed, meg nem mellesleg egy nagyon jó kis motor, nem csak kezdők számára :)

2020. nov. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi megnézem őket. Ment a zöld kéz
2020. nov. 17. 21:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Ha lesz bármi kérdésed a jövőben, nyugodtan kérdezz, megpróbálok segíteni.
2020. nov. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ladislaus433 ***** válasza:
duke390 kell neked annal jobb kezdo gep nincs. ha elfersz rajta hajra!
2020. nov. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem fog. Ezért sem javasoltam. Próbáltam a 125-öset, ami vázgeometria szempontjából nagyon hasonló, és borzalmasan kényelmetlen volt, kb 30 perc után vissza is adtam. Az 1290 Super Adventure S viszont kényelmes volt :)


"Annál jobb kezdő gép nincs"


Ez full szubjektív, ne mondj ilyen hülyeséget.

2020. nov. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!