Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás oktatónál normáli...

B kategóriás oktatónál normális ez vagy mindegyik oktató ilyen?

Figyelt kérdés

Túl vagyok az első órámon a rutinpályán. Ez volt a legelső alkalom, hogy a kormány mögött ültem. Az oktató már az első 10 percben azon panaszkodott, hogy nem akarja, hogy elmenjen a hangja a sok beszédtől. Ezzel nem foglalkoztam, mert az lenne a dolga, hogy elmagyarázzon minden szükséges információt, ami a biztonságos, helyes közlekedéshez szükséges (nem?).


30 perc után egyet gondolt az oktató és az üzeneteire válaszolt, Facebook-ozott, videókat nézett a telefonján, videótelefonált és hívásokat intézett. Hívás közben nyúlt a kormányhoz és nem szólt semmit. Majd két üzenet között oltogatott úgy, hogy szinte egyáltalán nem is figyelt rám, hogy mit csinálok. Majd azért is beszólt, hogy ne legyek ideges.


Olyan érzésem volt nála, hogy azt várta el, hogy tökéletesen vezessek már az első alkalomnál. Vagy csak számomra egyértelmű, hogy az ember nem úgy ül a volán mögé, hogy legelső alkalomkor már tökéletesen tud kanyarodni, sávot tartani, helyesen kormányozni?


Érdemes lenne oktatót váltanom vagy várjak még?

(nem tudom, mennyire lényeges információ, de nő vagyok :))


u.i.: nem vette el a kedvemet az oktató a vezetéstől, mert már nagyon szeretnék a volán mögött ülni, csak a modorával, stílusával van problémám (csak nálam van ennyire magasan a szint? Elvégre nem azért fizetek ki több, mint 100.000 Ft-ot, hogy ne figyeljen rám az oktató és lekezelő, kioktató stílusban kommunikáljon velem)


2020. nov. 17. 17:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegyik ilyen. Ne maradj nála!
2020. nov. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
A barátnőm nemrég tette le a KRESZ vizsgát. Ha ilyen oktatóhoz kerülne, tuti biztos én hívnám fel és küldeném el melegebb éghajlatra, majd írnék az iskolának egy terjedelmesebb levelet, meg minden lehető felületen leírnám a tapasztalatokat, hogy minél több embert megkíméljem ettől az oktatótól. Nekem se volt egy túl jó oktatóm (B-nél), de azért ilyeneket ő sem engedett meg magának. Eléggé tirpáknak tűnik az oktatód.
2020. nov. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igazából ebben az esetben csak az a baj, hogy 1,5 hónapot kellett várnom, hogy a sikeres KRESZ vizsga után végre el tudjam kezdeni a rutin részét (a jelenlegi helyzet miatt csúszások vannak). Nem szeretném tovább húzni a dolgokat, mert már így is beleszólt a vírus helyzet a jogosítványom megszerzésébe.


Viszont egy dolog már korábban is szemet szúrt. Már tél óta figyelem a tanuló autókat és megmondom az őszintét: nem sok tanulóvezetőt láttam eddig forgalomban ettől az autósiskolától. Ez már egy figyelmeztető jel volt nekem, de elhessegettem. Érdekes módon különböző helyi FB csoportokban és itt-ott nem nagyon láttam erről az autósiskoláról különösebben rossz visszajelzéseket (ellenben 2 másikról elég sok jót olvastam. A következő óra szerintem eldönti majd, hogy maradok e nála vagy átmegyek egy másik iskola másik oktatójához. Csak az időt sem szeretném húzni, az a nagy helyzet).


Valamint attól tartok, hogy ha ezt jelezném az iskolának, nagy valószínűséggel letagadná az oktató, nekem pedig nincsenek bizonyítékok a kezemben...

2020. nov. 17. 17:43
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Jelezzed az iskolánál, nem ezért fizetsz!

Egyetlen probléma, hogy nem tudhatod hány hetet kell várni egy másikra, de lehet, hogy beszélnek a fejével az iskola vezetői.

2020. nov. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne erdekeljen, hogy letagadja-e. Szolj az iskolanak, hogy oktatót akarsz váltani, és megindokolod, hogy miért, majd kérdezd meg tőlük, hogy melyik másik oktatóhoz mehetsz át.


Vagy ez az egy oktatója van az iskolának?

2020. nov. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos leléptem volna.
2020. nov. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a teherautós oktatóm volt hasonló. Folyamatosan csak stresszelt, de nem magyarázott el semmit, hogy mit kéne máshogy csinálnom. Ha lassan óvatosan mentem üvöltözött, hogy menjek már, haladjak. Ha lendületesebben vezettem (persze még szabályosan) akkor meg az volt a baj. "Megbolondultál, hova hajtassz?" Én nem tudtam oktatót váltani, mert ő oktatott egyedül teherautót az iskolánál. De ha nem tartod jónak, szerintem válts nyugodtan, a B kategóriások többen vannak.
2020. nov. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
"...az lenne a dolga, hogy elmagyarázzon minden szükséges információt, ami a biztonságos, helyes közlekedéshez szükséges (nem?)." - kérdező, mondanál erre példát, hogy mi szükséges a helyes közlekedéshez?
2020. nov. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én oktatóm is ilyen volt.

Kb semmit nem magyarázott. 90%-ban csak a telefonját nyomkodta meg beszólogatott ha valamit nem jól csináltam.

Levezettük a kötelező óraszámot és beszól egy ilyet, hogy ilyen tudással meg se próbáld a vizsgát úgyse fog sikerülni.

Mondtam neki, hogy és maga úgy érzi, hogy mindent megtett annak érdekében, hogy megfelelő tudásom legyen?

Hebegett habogott és mondta, hogy vegyek még 8 plusz órát.

Nem vettem. Mondtam, hogy írasson be vizsgára.

Igaz, hogy éppen csak de sikerült a vizsga kenőpénz nélkül.

Na utána olyan ugatást kapott tőlem az oktató, hogy nem tette zsebre. Természetesen a sulinál is jelentettem, hogy mekkora tróger.

Váltani azért nem akartam, mert erre a hülyére is 1 évet vártam mire elkezdtünk vezetni annyira sok diák volt.

2020. nov. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

a vezetés oktatók kb 80%-a tahó pénzéhes


kb amolyan taxis mentalitásuk van


nehéz normális oktatót találni

De amugy ne az oktatóddal fogllakozz, a vezetéssel

Ha megvan a jogsíd utána már nem kell a tapló oktatóddal találkozni...:)

2020. nov. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!