Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumi kölön felninn...

Téli gumi kölön felninn van,vagy amin a nyári van arra rakatjátok a télit?

Figyelt kérdés

Nem megy tönkre a gumi/felni ha sokszor cserélődik 1 évben 2× ?


Nekem alu felnim van, nyári van rajta,rakassam mindig a télit,utánna meg a nyárit,ti hogy vagytok ezzel?

Rádásul TPMS



2020. nov. 18. 07:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem cserélgetem, négy évszakos van rajta. Egyébként, ha van hely tárolni, akkor inkább külön felnin a téli.
2020. nov. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Külön felnin van, mert így csak egyszer fizetek a gumiztatásért, utána évekig otthon cserélem a kerekeket.
2020. nov. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
négyévszakosom van, így le van a gond
2020. nov. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Két autóm van:

1. 2005-ös TPMS-sel. Nyári szett: 17"-os gyári alufelnin, nyomásszenzorokkal. Téli szett: 15" lemezfelnin + gyári dísztárcsa, nyomásszenzorokkal. (Öntanuló a rendszer, magától felismeri az új szenzorokat.)

2. 2018-as, TPMS-sel. Nyári szett: 17"-os gyári alufelnin, nyomásszenzorokkal. Téli szett: 16"-os gyári alufelnin, nyomásszenzorokkal. (Szenzorokat fel kell tanítani minden átszerelés után, de van hozzá eszközöm.)


Szerintem nem éri meg fél évente átgumizni a felnit, még ha ugyan olyan méretű nyári és téli gumit is használsz. Ahogy írod a gumi is sérülhet, a felnit is összekarcolhatják. + nem tudod otthon átszerelni, mindig ki kell fizetni egy teljes szerelést + centrírt. Tehát hosszú távon nem biztos, hogy egy plusz szett felni szenzorokkal sokkal drágább.

2020. nov. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mostanában külön van, de nem feltétlenül obiektív okokból.
2020. nov. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem külön felnin van, de én így is elviszem gumishoz a kerekeket cseréltetni, mert egyrész centrírozzák, másrészt sokkal gyorsabban megcsinálják, mintha nekem kellene otthon lecserélni a 8 kereket a két autón. Így meg csak nézni kell. Meg persze fizetni, de ez nem olyan nagy összeg, amúgy is egyre több minden van, amiért inkább fizetek, csak csinálja meg valaki más :)
2020. nov. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Ha szelep-szenzoros a TPMS, akkor szerintem cserélgessed a gumit. Drágák ezek a vacak szenzorok és ráadásul össze kell párosítani az autóval, ami még plussz költség. A guminak nem lesz ettől baja.


Másik lehetőség a négyévszakos, egyre jobbak már ezek a gumik.

2020. nov. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is külön van - mindig is így volt. Korábbi autóimon azonos volt a felniméret, de még akkor is külön voltak, mert az állandó felni le és felszerelés nem tesz jót a guminak sem.


Mostani autón pedig 17-es a nyári, és 16-os a téli, és én vagyok a gumisok kedvence, mert velem gyorsan megvannak.

2020. nov. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen jobb,ha külön felnin van a nyári és a téligumi is.Megéri beruházni egy garnítúra lemezfelnire és arra szereltetni a téligumit.hosszú távon így az olcsóbb és praktikusabb.

Viszont ha nincs hol tárolni a Plussz gumigarnítúrát és amúgy sem mész sokat egy évben,jó megoldás a 4 évszakos gumi is.Én is 4 évszakos gumit akartam az autóra,de olvastam ,hogy 150le. felett már nem ajánlják.

2020. nov. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!