Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a megoldás? Klingerit...

Krómgyűrű kérdése:

Mi a megoldás? Klingerit tömítés vagy síkoltatás?

Figyelt kérdés

Adott egy Simson blokk, amit nem rég vettem és szeretném felújítani.

Kérdésem arra irányul, hogy a tömítőfelületek nem a legjobbak. Olvastam ezen az oldalon pár hozzászólást, hogy a klingerit tömítés kiküszöböli ezt, illetve erre a problémára találták ki.

Viszont 1-2 ember azzal kontrázta, hogy vastag, ezért a gyári hézagolások el fognak menni és nem lesz jó.


Viszont a síkoltatásról is ugyenezeket hallottam.


Melyik a jobb megoldás, melyikhez célszerűbb nyúlni?



2020. nov. 18. 09:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Síkolásnál nem vesznek le annyit, mint amennyivel vastagabb a kringelit.

Tehát a gyárihoz a síkolás lesz közelebb.

2020. nov. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

El kell vinni síkoltatni, és amennyit leszednek belőle annyival vastagabb klingeritet használj.

Egyenes lesz a felület és megmaradnak a kívánt hézagok.

Ennyi. ;)

2020. nov. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Akkor kell keresnem egy esztergályost. Nem tudjátok, hogy 'saccperkábé' mennyibe fájhat a dolog?

2020. nov. 18. 09:45
 4/19 anonim ***** válasza:

Rakd össze alu tömítéssel, aztán ha kifúj, az úgyis látszik. Könnyebben leszeded, mint pl én az 1.9 dízel hengerfejét most, amit hülye fejjel nem síkoltattam, de még jó tömítéscsere után.

Ha látod, hogy kifúj, rakj klingeritet, annyit nem változtat a sürítési viszonyon, autóknál is szinte mindegy az ékelés a tömítéseknél, legalábbis nem tapasztaltam különöbséget.

2020. nov. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

EGy autó hengerfejét max 5000-ért síkoltatnak, csak befogják gépbe, és végigpörgetik a kést rajta.

Simsonért meg pénzt kérni is vicc lenne, de max 1-2 ezer, már ha szóba állnak veled. :(

2020. nov. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Sziloplasz?
2020. nov. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Utolsó 2 válaszadó:

Lehet félreértettetek vagy én fogalmaztam rosszul.


Nem a hengerfejét akarom síkoltatni, hanem a 2 blokkfél tömítőfelülete van szétkopva, mert valami barbár nekiállt csavarhúzóval szétbontani a blokkot.

2020. nov. 18. 09:54
 8/19 anonim ***** válasza:

Ja értelek, hát annál meglehetősen fontos az adott méret, abból levenni nem lehet!

Gyárilag nem tudom mivel van összerakva, szerintem hermeticcel, utána papírtömítéssel rakják újból össze.

Ha nagyon szétbarmolta valami észlény, lehet, jobb másik üres blokkot szerezni, ha lehet.

2020. nov. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Egy reszelővel meglehet igazitani ;)
2020. nov. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Uh, pont erre gondoltam, de nem szeretnék nagyon sokat költeni rá.

Reszelővel?? Azzal szerintem az lesz a probléma, hogy nem lehet egyenesen reszelni. Most nekiállnék egy reszelővel, valahol biztosan belereszelnék. Onnantól meg kuka lehet az egész.

Ezt lehet én így tudom, de javíts ki kérlek, ha nem így van.

2020. nov. 19. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!