Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » TPMS felszereltségű az autóm,h...

TPMS felszereltségű az autóm,ha veszek másik kereket s gumit ,(mert téli is kell) akkar arra is vehetek szenzort?

Figyelt kérdés

Muszáj szenzor,én meg lennék nélküle.

Vagy hibát mutatna a műszerfalon?

Ki lehehet iktatni,kapcsolni,mert nem szeretnék azt is venni?


((Az eredeti kereket nem szeretném megbontani,hogy átrakjam.))



#Gumi,kerék,autó
2020. nov. 18. 10:01
A kérdező szavazást indított:
Nem kell venni
Kell venni
2 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:

Több fajta TPMS van, a régiek szelepszenzorosak. Ezeknél minden kerékbe kell venni, sőt, párosítani kell az autóval. Ha ilyenem lenne, én inkább a gumit cserélgetném, mert nagyon drágák ezek a vackok és pár év után tönkre mennek.

Egyébként ha nincs benne, világítani fog a jelzőlámpa, hogy más következménye lesz-e, az autó szoftverjétől függ.

2020. nov. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen autó.

2005-ös H Astrám is TPMS-sel szerelt. Nekem van a nyári és téli szettben is szenzor. (Nem olcsó, de nem kell évente újat venni. Az autó össz fenntartásához képest nem olyan őrületes összeg, de ez más kérdés...) Ennél úgy működik, hogy csak akkor jelez hibát, ha 0-nál több de 4-nél kevesebb szenzort érzékel. Ekkor logikusan arra következtet a rendszer, hogy egy vagy több szenzor meghibásodott. Ha 4 db-ot érzékel, értelem szerűn minden oké, nem jelez hibát. Ha 0 db-ot érzékel, arra következtet, hogy nem használsz szenzorokat, ezért ekkor sem jelez hibát. Ekkor a defektfigyelés csak a kerék fordulatszám jeladók alapján történik (DDS). Ráadásul öntanuló a rendszer, nem kell külön foglalkozni vele, felrakod, és 1-2 km használat után az autó megjegyzi a szenzorokat. Szerintem ez a legértelmesebb rendszer. Műszaki vizsgán se köthetnének bele, hiszen 2005-ben még messze nem volt kötelező a TPMS.

2018-as másik autóm már problémásabb. Én abba is megvettem a téli szettbe a szenzorokat. (Majom-banán effektus...) Ennél ha nincs egy szenzor se, már világítana a hibalámpa és minden indításkor feldob egy figyelmeztető ablakot is. Legálisan nem tudsz vele mit kezdeni. Műszaki vizsgán így bukó. Ráadásul úgy tudom, hogy a biztosítók se szeretnek fizetni ha valami baj történne és ez kiderül. Ennél az autónál ráadásul külön fel is kell tanítani a szenzorokat minden egyes alkalommal.

2020. nov. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!