Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnét tudom hogy Xenon vagy...

Honnét tudom hogy Xenon vagy halogén izzós az autóm ?

Figyelt kérdés
Amikor megvettem, az előző tulaj úgy hirdette, hogy Xenon ízzós. Mazda 3 2014, attractionről van szó. Szeretném a nappali menetfényt és a tompított fényszórót cserélni fehér hidegebb fényre (halogénre), és emiatt kéne tudom.

2020. nov. 18. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Leveszed a lámpa hátulját és belekukucskálsz. Egyébként már a fényén is látszik, és a gyári xenon mosós-szintezős.
2020. nov. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az 1-eshez még hozzátéve, úgy todom a Mazda 3-asoknak is külön van halogénizzó tompítottra és refire. Ha két izzót látsz váltogatva, akkor halogének.
2020. nov. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Beviz Elek ***** válasza:

A xenon fehérebb, de egy utólagos LED vagy egy jól színezett halogén megviccelhet ezzel.


Ha tutira akarsz menni, akkor éjszaka felkapcsolod és a teljes fényerő elérésének idejéből tudhatod.


LED rögtön

Halogén a másodperc töredéke alatt

Xenon villan egyet majd lassan (5-10mp) eléri a teljes fényerőt.

2020. nov. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez halogén lesz, illetve ha jól olvastam a Xenonnál van fényszórómósó is, ez az én autómon nincs.
2020. nov. 18. 15:21
 5/7 Beviz Elek ***** válasza:

A lámpamosó bevihet a málnásba, egyrészt eleinte nem volt kötelező a mosó (legalábbis 1998-ban japánban tutira), másrészt utólag, illegálisan is beépíthető a xenon anélkül hogy mosót is szerelne be a tulaj.


Viszont ha a jelenlegi nem elég fehér neked akkor az biztos hogy halogén, ha jól tudom 4300K a gyári szín ami már szép fehér, de nálam a 6000K a favorit.

2020. nov. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A nappali menetfényt már cserélték egyszer, sima izzóra, az fixen halogén mert valami 600 forint volt 1 db. A tompított is az lehet szerintem mert szinte sárga a fény (meleg), de köszi a válaszokat.
2020. nov. 18. 15:44
 7/7 anonim ***** válasza:

"Akkor ez halogén lesz, illetve ha jól olvastam a Xenonnál van fényszórómósó is, ez az én autómon nincs."


Ez alapján egy 2014-es autónál 100%, hogy halogén... (a kettő közül, mert lehetne led fényszórós is, de az úgy tudom csak 2016-tól volt a mazda3-nál.)

2020. nov. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!