Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Passat 1.9 pdtdi 2002 olajcser...

Passat 1.9 pdtdi 2002 olajcsere utolsó 3000-2000km eszi az olajat mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
4hete töltöttem utána kb 0.5l mert jelezte az auto hogy kellene bele olaj.... és nem indult ránéztem nivóra minimális alatt mutatta, töltöttem bele nehezen el indult másnap nézem újra volt olaj a nivópálcán max jelzésnél eltelt 4hét megint jelezte megint töltöttem bele kb 0.5l mert nem indult de előtte nap nivópálcára pont ránéztem max jelzésnél volt... auto alatt nincs olaj folt kipufogó kék füst nincs de érezni valami égett szagot. mannol 5w40 olajat használt az előző tulaj pár hónapja vettem az autot most kellene nekem cserélnem az olajat. Baja az lett két db pd elem csere, kuplung,kettőstömegű....

2020. nov. 19. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Az jó olaj, baj nem lehet vele, ha bele való. Először cseréld ki a pcv szelepet, ha nem szűnik meg a probléma, elgondolkodhatsz, hogy érdemes-e a motorfelújítás emiatt vagy inkább töltögeted rá.
2020. nov. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát akkor ennek véres a torka rendesen.
2020. nov. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Autoimmun ***** válasza:

Szia.

Nézd meg a hűtővíz kiegyenlítő tartályát, mert hengerfej repedésekor tud az olaj keveredni és így "fogyni".

Amúgy egy picit rejtélyes, hogy csak úgy random max jelzésről másnapra elillan fél liter olajad. Már bocsi, de nem szívat valaki és enged le belőle valamennyit éjszakánként? Ha fogyasztja az autó az olajat, az biztos, hogy folyamatosan teszi. Nézesd meg, mert így csak tippek lesznek.

A Mannol valamilyen 5W-40es olaját meg felejtsd el légyszi. A pdtdi motorok pd elemek miatt is érzékenyek a motorolaj specifikációkra. KIZÁRÓLAG! VW 505.01 specifikációjú olaj vagy ennek hosszított csereperiódusú változata használható biztonsággal a pd motoroknál. Egy rosszul megválasztott olaj hamar kinyírja a pd elemeket. Jótanácsnak írom, hogy minőségi szűrőt használj, akár lég, olaj vagy üzemanyagszűrőről beszélünk és olajcsere max 10 ezrenként.

Majd írj, hogy mi volt a gond, ha megoldódik, ok?

2020. nov. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!