Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hová tegyem először a téli...

Hová tegyem először a téli gumikat?

Figyelt kérdés

Nyáron vettem egy "szaladgálós" swiftet.

Vennék rá téli gumit,de csóró vagyok,ebben a hónapban csak 2 gumi+szerelésre futja.

(decemberi fizuból a másik kettőt)

Előre,vagy hátra tegyem az újakat? Mindenki mást mond,mást ajánl...


2020. nov. 19. 11:15
A kérdező szavazást indított:
Előre
hátra
21 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%

A hajtott tengelyre, tehát előre.


Van viszont egy ilyen szabály, erre figyelj:

"Személygépkocsinál a felszerelt abroncsok szerkezetének (radiál vagy diagonál) az összes tengelyen meg kell egyeznie. (Nem elég tengelyenként.)"

2020. nov. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Kötelezően a hajtott kerekekre kell tenned, swift esetén ez az első lesz.
2020. nov. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

1-es: van fogalmad róla, hogy miről beszélsz?

Ezer éve nincs már diagonál abroncs. Mindegyik radiál. Ezt jelenti az R13 a kerékméretben.


Kérdező: Én azért raknám hátra, mert ki fog csúszni a segge a kocsinak kicsit csúszósabb úton. Én is voltam így nagyon régen, elöl volt a kettő téli gumi. Friss hóban kanyarban kicsúszott a segge, 2-szer pördültem körbe, lehetetlen volt megfogni, mert kb 1 másodperc alatt már kicsúszott. Szerencsére nem jött semmi és így a kocsinak nem lett semmi baja. De azóta inkább azt mondom, hogy hátul legyen a téli ha csak kettőre telik. Így igaz kicsit nehezebb elindulni hóban de legalább a hátulja nem fog kicsúszni.

2020. nov. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha még jók a téli gumik, akkor használd azt, amíg nincs meg az újra a teljes pénz. Nem jó ha máshogy csúszik meg az első vagy a hátsó része az autónak, mert abból könnyen kisodródás lesz és baleset. Akkor inkább maradjon a jelenlegi téligumi.
2020. nov. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%
Add el a Swiftet, ha gumira sincs pénzed, akkor túl csóró vagy az autó fenntartáshoz.
2020. nov. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%
Azt nem tudom, hogy mégis ki mondhatott mást, de egyértelműen a hajtott kerékre. De ha ennyire csóró vagy jobb lenne ha a szerelés árából buszbérletet vennél erre a hónapra...
2020. nov. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Ha annyira kell az autó próbálj használt téli gumi szettet venni mind a négy kerékre 2-3 esetleg 4 évig el leszel azokkal. Ha ez az opció nálad nem játszik akkor mindenképp a hajtó tengelyre rakasd de a gumiszerelőd úgy is oda fogja rakni. Annyira kemény teleink nincsenek hogy annyira kelljen, viszont ha sokat jársz hegyvidéken akkor azért nem jó így fele téli fele nyárival használni.
2020. nov. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

3 mm-s 4 évszakosak vannak rajta ...

A gumi 2*9,..a szerelés 3,5 a kettő. Az 21,5.

Egyben nincs 43,ha rászánom,albira,kajára,stb.nem jut.

2020. nov. 19. 12:48
 9/17 A kérdező kommentje:
Csak nem esik hó Dec.16-ig...D
2020. nov. 19. 12:50
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

Mi a baj a 3 mm-es négyévszakossal? Azzal még azért el lehet járni. Esőben, hóban meg lassan mész ennyi.


6-os: mondd már meg mit érsz el vele ha a hajtott kerékre rakod. Egyértelműen nem értesz hozzá.

2020. nov. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!