Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül 2020-ban egy...

Mennyibe kerül 2020-ban egy autót fenntartani havonta(kiesett kamatokat is számolva,meg amortizációt)?

Figyelt kérdés

Km-en ként 10 ft/szervíz dijat tartok reálisnak,tehát km-ként nagyjából 10-ft kár keletkezik vagy kopás.


Az üzemanyagdíjat ne számoljuk mert az menet függvénye.


Vállalkozáshoz kellene autó de nem tudom megéri-e a szakma ha muszáj hozzá autó, és mivel még jogsim (ebből is csak automata váltót tudok elképzelni) nincs nagyon megfontolandó hogy belevágjak-e.



2020. nov. 21. 20:01
A kérdező szavazást indított:
Havi legalább 20 ezer FT
Havi legalább 30 ezer FT
Havi legalább 40 ezer FT
Havi legalább 50 ezer FT
Havi legalább 60 ezer FT
Havi legalább 70 ezer FT
Havi legalább 80 ezer FT vagy több
8 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az én audimba a szervízköltség alkalmanként olyan 300 000 ft
2020. nov. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Sem a kérdésnek, sem a szavazásnak nincs ebben a formában értelme, mert nem tudjuk, hogy ki milyen autóra gondol, amikor a válaszát beteszi.
2020. nov. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Általánosságban kérdezem, ha tipusra pontosan kérdeznék akkor is felesleges lenne ilyen alapon mert akkor az lehetne a válasz hogy attól függ hogy milyen állapotban van stb.

De itt feltételezzük hogy lett vásárolva egy korrekt állapotban levő használt autó és milyen költségekkel fog járni fenntartása, erre irányul a kérdés.

2020. nov. 21. 20:12
 4/18 anonim ***** válasza:

#3

Minden autótípusban más motor van, mindegyiknek más a fenntartási költsége.

2020. nov. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor valamilyen vállalkozásba készülsz belefogni.

Bár még sem járműved, sem jogosítványod nincs, te már most, a majdani autód fenntartási költségeiről és amortizációjáról érdeklődsz, havi lebontásban.

Ember nincs aki erre pontos választ adjon.


/ a "kiesett kamatokat" meg végkép nem értem/

2020. nov. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

5-ös


Igen mielőtt én bármibe belefogok készítek egy üzleti tervet amelyre minden potenciális kiadást felvetek és van egy ismerösöm aki beletud tanitani szakmába és potenciális bevételeket is összeirom a kettőt összevetve elemzem hogy megéri e egyáltalán belekezdeni vagy érdemes alkalmazottnak maradnom.


A kiesett kamat pedig, az hogy mondjuk veszek 1,5 millióért autót, tehát benne tartom a pénzem, és az a pénz nem dolgozik nekem addig, tehát kamatot nem hozz egyéb befektetésből. Így tulajdonképpen veszteség következik számomra mert azt a pénzt nem tudom befektetni.

2020. nov. 21. 20:25
 7/18 anonim ***** válasza:

Köszönöm a preciz szakmai oktatást, és az értékes befektetési tanácsot.............. vegyük úgy, hogy semmit sem kérdeztem.

További jó tervezést.

(#5)

2020. nov. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Egyébként sok helyről próbálok információt szerezni ismerösöktől stb, blogokról, de a kiszámoló blog is évekkel ezelőtt simán kihozott 50 ezer forint költséget legalább szóval azt hiszem reális összeg
2020. nov. 21. 20:35
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Írok neked konkrétumokat!

Mint mondtad, amortizációt és tankolást ne kalkuláljunk - hozzáteszem, ezek a legrelevánsabb tételek.


Az én Audi Q7-em (3.0 TDI) olyan 30 000 kilométert fut alattam évente.

Az olaj- és szűrőcsere egy évben 2x100 000 forint, 1 garnitúra gumi 200 000 forint környéke (nem prémium!).

Az elmúlt 3 évben 1,6 milliót költöttem rá, ezt excel-ben végigvezettem, ebből szinte pontosan a fele, 800 000 forint volt váratlan "kaland".

Ez éves átlagban ~430 000 forint.


Édesanyám szalonból vett Vitarája (mild hybrid benzines) körülbelül feleennyit megy, 3 éves, most van benne alulról 50 000.

Nem akarok hülyeséget mondani, de talán 60 000 forint a kötelező szerviz alkalmanként (egyszer én vittem neki, annyi rémlik).

Másra nincs gondja, garanciális, szóval elég jól kalkulálhatók a költségek.

Úgy rémlik, kilométermegkötés sincs, persze itt amortizáción nagyobbat buksz.


A barátnőm VW Bogara (1.9 dízel) 7000-et ha megy egy évben. Arra van használva, amire a dízelt használni kell: 120 tempomattal elmegy egyetemre hétfőn reggel, majd szerdán este haza.

30 000 forintból megvan az olaj- és szűrőcsere, 4 év alatt egy fillért sem kellett rá költeni pluszban, mint váratlan költség.

Ettől függetlenül, ha holnap meghal a tetőmechanika (kabrió), vagy a turbó, az még annál a kisautónál is bőven 100 000 feletti tétel lesz.


Az apósom Seat-ját (1.4 benzin) 13 éve újonnan vették, a kötelező szervizeken, olajcseréken, vezérléscserén kívül SEMMIT nem kellett rá költeni. Utóbbi volt az autó értékének kontextusában a legrelevánsabb tétel, de az is előre tudható volt.

Egy fillért sem kért! - na jó, a kéziféket kétévente meg kell húzni rajta, nem tudom azért felszámol-e olajcserekor a szerelő +1000 forintot. :D


Talán ez a legérdekesebb, a legjobb barátom vett egy 3,5 éves Model S Teslát kereken 2 éve, karácsonyra. Kőszeg és Bécs közt ingázik naponta.

Kiszámolta, hogy a napi 250 km szinte ingyen lesz, mellette "elektromos autóra nem kell költeni, még olajcsere sincs".

Azóta ha 10 000 eurót nem hagyott ott a bécsi szervizben, akkor egy eurocentet sem.

A neten beleolvasol a véleményekbe, más meg azt fogja írni, hogy 200 000 km-t ment ingyen, kis túlzással visszasprórolta az autót, hülye, aki nem így csinálja.

Szerencse kérdése...


A fentiekből is láthatod: ha nem új autót veszel, megtippelhetetlen...

Vagy veszel 1 millió alatt valami kisköbcentis benzinest, amibe egy egész bontott motor megvan százezerből, aztán szintén nyugodt vagy.

2020. nov. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Akkor tulajdonképpen ha viszek magammal egy autómániákus ismerösömet akinek munkája is azokkal kapcsolatos meg gyerekkora óta benne van a dologban elméletileg nem lőhetek mellé használt vásárlásnál ha tudja mit és mire kell figyelni , illetve eltudja mondani mennyire jó ötlet egy adott tipus motor stb.

Csak nekem az a fura hogy elég alacsony összeget mondd, havonta 20-30 ból kijön, jó persze vannak ismerösei akik kedvezménnyel csinálják vagy kiszállítós akin keresztül féláron szerzi be de akkor is kevésnek hangzott

2020. nov. 21. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!