Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tiltják be a manuáli...

Miért nem tiltják be a manuális váltókat végre?

Figyelt kérdés

2020. nov. 22. 12:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Városi forgalomban évtizedek óta nincs káziváltó a buszokban, mert ott az automata egyértelműen jobb és előnyösebb.
2020. nov. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Évtizedek óta? Pesten 2015-ig jártak a VT Transman botváltós Classic MAN-jei. Az más kérdés, hogy teljesen alkalmatlan konstrukció volt városi közlekedésre.
2020. nov. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
20%

Ne aggódj, ha hoznak még 1-2 környezetvédelmi norma szigorítást, akkor már csak automata váltókat fognak tenni az új autókba? Miért? Mert azokkal optimálisabban lehet váltani és így bár minimálisan is, de jobb károsanyag kibocsájtás érhető el.

Aztán szintén ide kapcsolódik a mild-hibrid rendszerek, amik szintén a károsanyag kvóták miatt lettek kifejlesztve. Ezeket a rendszereket már csak automata váltóval lehet szerelni. Igazából bármilyen autót, ahol megjelnik az elektromos hajtás már csak automatával lehet.


Szóval: új fejlesztésekben már most is nagyon ritka a kézi váltó, lassan teljesen kikopnak.

2020. nov. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
10%
Nem kell a manuálissal foglalkozni, ennyi. Nekem sajna az van, de amit veszek másikat automata lesz. Valakinek tetszik, szeretik nem kell tiltani semmit.
2020. nov. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
76%

"Pesten 2015-ig jártak a VT Transman botváltós Classic MAN-jei. Az más kérdés, hogy teljesen alkalmatlan konstrukció volt városi közlekedésre."


Pesten már 40 évvel ez előtt is automataváltós Ikarusok jártak. Az, hogy a VT Transman beszerzői és vezetői kretének voltak.. Szóval azért messze nem ez az általános. :D

2020. nov. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"neheziti a vezetés megtanulását"


ezt tipikusan azok mondják, akik bénák. jó pár száz millió embernek nem okoz gondot. én a német postán dolgozom, itt 1 automata autó sincs, megse okoz gondot váltogatni, pedig 420 háztartáshoz járok naponta... csak annak nehezíti meg a tanulást, aki alkalmatlan rá.

2020. nov. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
76%
Téged kéne tiltani... nem a váltó hibája az ha nem vagy képes használni, érdekes, milliók számára nem okoz gondot.
2020. nov. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem tiltják be a manuális váltókat végre?"

helyett:

Miért engedik a pszichopatákat gépjárművezetői tanfolyam és internet közelébe?

2020. nov. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
92%
Sohasem értettem hogy ha valami nem megy az embereknek akkor minek erőltetik. Miért nem veszel magadtól automata kocsit, miért kell hogy kötelezzenek rá?
2020. nov. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
86%
pontosan. miért kéne betiltani, csak mert mondjuk 20 millió emberből 1000 béna. az 1000 vegyen magának automatát, vagy járjon biciklivel, motorral, gyalog. en speciel imadom a manuális váltót, nekem jobb vezetési élményt ad, mintha ülnék egy automatában tempómattal irányítva, azt csak fogom a kormányt. ja igen, tudom. kényelem...
2020. nov. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!