Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történhet, ha fékezés...

Mi történhet, ha fékezés közben váltok vissza fokozatot?

Figyelt kérdés

2006-os Suzuki Swiftem 1328ccm-s. Egy-egy alkalommal megtörténik, hogy fékezés közben visszaváltok egy fokozatot 5-ből 4-be, vagy 4-ből 3-ba.

Mi történhet ha fékezéskor használom a sebességváltást?



2020. nov. 27. 21:44
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
89%

Semmi gond nincs ám azzal, hogy friss a jogsi és próbálgatod a Suzit.


Nyugodtan használd együtt a féket a kuplunggal.

Sőt, jobb is, nem lódul meg az autó, amikor kinyomod a kuplungot.

2020. nov. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugodhatsz, a fék és a váltó/kuplung működése nincs egymásra közvetlen hatással. Max. annyiban hatnak egymásra, hogyha nagyon lelassítod az autót a fékkel, akkor muszáj lesz kuplungolnod/visszaváltanod, különben lefullad a motor.
2020. nov. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
92%
12 év vezetés után felteszel egy iylen kérdést...aha...
2020. nov. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

A 8-dik válaszolónak..

Szerencse, de nem csak nekem, hanem főleg annak, aki okozta volna a balesetet.

Szerénykedés nélkül írhatom, hogy ha nem figyelek eléggé, és nem elég jók a reflexeim, na meg a helyes ítélő képességem, akkor már többször is összetörtem volna az autómat.


-Volt olyan eset, hogy valaki utánfutóval a belső sávból próbált a szélső sávba kanyarodni, és ha nem veszem észre az utánfutót, akkor az összetörte volna az autóm oldalát. Kénytelen voltam satuféket nyomni. Ez egy városban történt. Akkor azon az autómon nem volt holttérfigyelő rendszer.


-Több esetben előfordult, hogyha egy-két másodperccel később lépek a fékre, akkor elcsapom az őzet.

2020. nov. 27. 22:22
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. A fék és a kuplung teljesen függetlenül működik. Ráadásul két lábad is van, így tudod a fékpedált és a kuplungpedált is nyomni váltáshoz. Két kezed is van, mindeközben az egyikkel fogod a kormányt, a másikkal kezeled a váltókart. Ez így van kitalálva. Szóval semmi gondot nem okoz. Vagy mire gondolsz, milyen szempontból lenne ez probléma?
2020. nov. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
92%

Kerdezo, neked valami psziches gondod van inkabb, mint tenyleges vezetesbeli hianyossagod.


Semmi koze nincs ilyen szempontbol a feknek a valtohoz vagy a motorhoz, nem fog sem lefulladni, sem tonkremenni semmi ha fekezes kozben valtasz vissza. A rally-vezetok (kapaszkodj meg!) neha egyszerre nyomjak a feket es a gazt is!

2020. nov. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

A 12-dik válaszolónak..

Akkor azért hallhatom azt a kopogó hangot a motortér felől, mert túlzottan alacsony a fordulatszám.

Néhány alkalommal előfordult, hogy amikor kb. 80km/h-val mentem és hirtelen le kellett fékeznem, nem nyomtam ki a kuplungot egészen addig amíg ezt a bizonyos kopogó hangot nem halottam. Akkor 5-dik fokozatból második fokozatba váltottam vissza.

2020. nov. 27. 22:30
 18/29 A kérdező kommentje:

A 15-dik válaszadónak..

Köszönöm a választ. Már megnyugodtam a mások által is megadott válaszoktól.

2020. nov. 27. 22:35
 19/29 anonim ***** válasza:
79%

Ok, szerintem nem is friss a jogsi, hanem most tanulsz.

Minek kamuzni?


Amúgy a holttérfigyelő abban segít, hogy te ne menj neki másnak sávváltáskor. Abban sem vagyok biztos, hogy 2006-os Swifteken van-e ilyen gyárilag.

2020. nov. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

A 16-dik válaszadónak..

Köszönöm a választ. Az meglehet, hogy pszichés gondjaim vannak, mert ha úgy hallom a vezetés közben, hogy az autóm nem úgy megy, ahogy -szerintem- annak

a lennie kellene, akkor már legszívesebben egyből vinném az autószerelő műhelybe.

2020. nov. 27. 22:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!