Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elindulhat egy automata...

Elindulhat egy automata sebváltós autó magától?

Figyelt kérdés
Mintha regebben lattam volna egy videot amibol kiszall a sofor, es az auto elindul magatol... nem gurul vagy ilyesmi hanem mintha valaki nyomna a gazt. Es a kommentekben irta valaki hogy egy automata sebvalto produkalhat ilyet
2020. nov. 28. 14:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen. D fokozatban magától elindul az autó.

Ha valaki olyan hülye, hogy kiszálláskor nem húzza át P-be, akkor igen, előfordulhat.

2020. nov. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De a manusz kiszallt, eltelt par masodperc, es csak utana indult el, nem azonnal
2020. nov. 28. 14:32
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Filmekben minden lehet.
2020. nov. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

2003-ban volt egy buszbaleset Csepelen, ahol olyasmi történt, amit kérdezel. Beállt a busz a végállomásra a Szent Imre téren, de valami gond volt a motorral, ezért a sofőr leszállította az utasokat, majd leszállt és hátra ment a motorhoz megvizsgálni, hogy mi a gond. De ahogy piszkálta, a motor felpörgött, a rázkódás miatt sebességbe ugrott, a kézifék kapcsolója is visszaugrott és az üres busz megindult. Elsodort egy trafikbódét (benne a trafikossal, aki könnyebb sérülésekkel megúszta), egy gyalogost (aki meghalt), majd végül úgy sikerült megállítani, hogy felugrott egy másik sofőr a buszra és lefékezte. Legalábbis én úgy emlékszem, hogy ezeket mondták, szerencsére épp nem voltam a közelben. Egy másik megállóban vártam egy másik buszra, hogy hazamenjek, de a baleset miatt elterelték a buszomat és kihagyta azt a megállót. A fejetlenség miatt senkinek nem jutott eszébe figyelmeztetni a várakozó utasokat, hogy ha egy-két megállót sétálnak, ott már járnának a buszok.


[link]

2020. nov. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Természetesen kúszik D-ben a kocsi, de ez nem egy gyors sebesség.

Mintha manuálisban felengednéd finoman félig a kuplungot egyesben.

2020. nov. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Vmennyit kúszik D-ben is, ha felengeded a féket, de ha be van húzva a rögzítőfék, akkor természetesen nem mozdul meg.
2020. nov. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelően van rögzítve az autó, akkor ehhez több egymástól független műszaki hiba kell, erre nagyon kicsi az esély. Sokkal valószínűbb, hogy a sofőr nem rögzítette megfelelően a járművet.

A videó, amit láttál, lehetett egy prank videó is, pl. valaki elbújt az autóban és elindította vagy ilyesmi. Tele van ilyen baromságokkal a net.

2020. nov. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Lehet h telleg kamu video volt, csak arra emlekszem h a kommentekben paran az automata sebvaltora fogtak
2020. nov. 28. 15:48
 9/15 anonim ***** válasza:

"csak arra emlekszem h a kommentekben paran az automata sebvaltora fogtak"

Csak mellékesen jegyezném meg, hogy mondjuk amíg az ország 90%-a automata sebváltót legfeljebb csak képről látott, addig erre szerintem felesleges alapozni.

2020. nov. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
13%
Miről beszélsz, 9-es? Ma már szinte mindenki automatát vesz. Még anyukám új kis Corolla-ja is automata.
2020. nov. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!