Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel zsebbenyúlósabb egy...

Mennyivel zsebbenyúlósabb egy Golf 4 PD TDI Mint egy TDI?

Figyelt kérdés

90Le Tdi es egy 131LE PD TDI

Szervizköltsége sokkal elterőbb?

Valamint Jelentősen érezhető az a +40 LE a PD-nel?

Autovasárlás előtt állok, nekem egy 75 lovas 1.4 es golfom van.

Volt már 2-es 3-as golfom is, de a 4-es a nyerő nálam, ezért szeretnék ismét golfot venni, csak munkahely váltás miatt a kis 1.4 nem birja az autópályát, valamint kegyetlen lassú, arról nem is beszélve hogy ez párosul a szar fogyasztással is.

Mindig benzines golfjaim voltak, de gondolkodok erősen a dízelen.

Esetleg még az 1.8 T jönne szóba.

Tudtok nekem pár infót adni ezekről az autókról ha van időtök?

Köszönöm a választ!



2020. nov. 30. 00:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút semmivel. És igen, a 131 lovas PD sokkal sokkal erősebbnek érződik (az összes 1.9 es TDI valtozatot vezettem, ami létezik). Ket dolog miatt: egy jó PDTDI sokszor 5-10 lóval is erősebb, mint a gyári adat, másrészt olyan a karaktere, hogy hirtelen tol nagyot.
2020. nov. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az öreg 1.9 TDI-t sokan imádják, mert "kimegy a világból" - éppen ezért a normális példányokért képesek sokat elkérni, a lerúgott darabok meg akármennyire is jó motor, akkor is szét fognak menni.


A PD TDI sok ember számára - tévesen - szitokszó, így szerintem abból talán könnyebb is jó vételt találni. Nem különösebben problémás konstrukció az sem, természetesen ezek már mind öreg autók, úgyhogy pár százezer forintos szerviz bármikor beköszönhet, jót kell kifogni.

2020. nov. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2020. dec. 1. 04:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!