Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány megszerzése után...

Jogosítvány megszerzése után egyedül vagy valaki segítségével vezettetek?

Figyelt kérdés

Megszereztem 2 hete és amint megkaptam mentem volna, de először nem sötétben szeretném az otthoni autót megszokni, a párom nem akar pár alkalomig elengedni vezetni egyedül, első két alkalommal együtt mentünk, nem volt gond, tanácsokkal látott el stb.. de most szombaton már kiabáltunk egymással az autóban, belém ölte az ideget és nagyon rosszul is ment, így vissza is fordultam, nem akart mindenbe belekötött, nem próbált segíteni stb.. aztán mondtam így ennyi erővel egyedül is mehetnék akár, de legalább jobban tudnék figyelni és nyugodtabb is lennék.. Ő sofőrként dolgozik, és a saját anyjának is megmondja ha valamit úgy csinál,beleszól..

Nem szeretném elvegye a kedvem, de mivel hely ismeretem sincs itt, mert pestről költöztem fel fehérvárra, így nekem minden idegen ezért sem akartam egyedül nagyon menni sehova mert ez nekem így nehezebb..

26L



2020. nov. 30. 07:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül mentem. Amúgy is, hiába ül mellettem bárki, én vezetek, ha ő belenyúl a kormányba vagy máshogy akadályoz a vezetésben, egy baleset során súlyosan szankcionálják.
2020. nov. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan egyedül mentem, de ha megyünk valahová apával, akkor én vezetek. Eleinte adott hasznos tanácsokat, de sokszor olyan dolgok miatt szólt, ami szerintem kezdő vezetőnél nem olyan egetrengető problémák (sőt, egyáltalán nem probléma)... csak hogy példát is mondjak: előttem mennek 70-el, meg kéne előzni. szemből 1 kocsi jön, mögötte senki. még befért volna, de inkább megvártam míg szemből elmegy. Sokszor már majdnem hogy sürget hogy előzzek. Parkolásnál meg centizve elment volna a kocsi orra (jobbra előre), de én visszatoltam kicsit hogy nehogy ne férjen el, ő meg beszólt hogy ne szórakozzak már álljak befele ( összvissz ennyit javítottam rajta)

Nekem az segített, hogy egyszer mikor beszólt, megemlítettem neki hogy láttam neten lehet rendelni kukautas matricát (Kuka utas vésd az észbe, ne szólj bele a vezetésbe!) Azért azt megjegyzem hogy az én kocsimmal mentünk. 17/F

2020. nov. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amikor megjött a jogsim, akkor apával mentünk egyet, megmutatott mindent az autón, mert tök más volt, mint a tanulóautó. Utána viszont tök egyedül mentem, és örültem is neki, hogy nincs ott senki.

Nehéz úgy, ha valaki mindig beleszól, mert sajnos sokszor nem segítenek, inkább zavarnak. Nem azért szólnak, mert valami nem jó, nem szabályos, hanem mindenki a saját vezetési stílusát akarja a másikra ráerőltetni.

Szerintem jobb lesz neked is egyedül, nem érdemes ezen összeveszni. Gyakorlásként menj olyan helyeken, amiket ismersz.

2020. nov. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, gondoltam veszek magamnak egy gps-t és akkor lekezdem egyedül, azért is gondoltam először jó ötletnek, mert dizelesen tanultam, nagyon könnyű volt és imádtam vezetni, ami otthon van hosszú autó,mondta jól terelem stb, de nálunk is feleslegesen szólt mindenbe bele most legutóbb .. egyedül azért akartam jöjjön. mert a lejtőn való elindulást segítsen, mert azt nem tanították, nem tudom hol van kihalt utca stb ahol tudnám 1-2x gyakorolni :/ mert elindulni nem nehéz,figyelni tudok,minden oké amit megtanítottak nekem és sikeresen 0 hibaponttal át is mentem!! elsőre mindenből! Oktatóm is nagyon büszke volt rám, fejbúbon is csókolt, mondta bele se tudott volna kötni semmibe, és le a kalappal mondta :)
2020. nov. 30. 08:52
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül mentem. Mondjuk kisvárosban, meg olyan helyen, ahol volt helyismeretem. Ha anyukám mondjuk mellettem ült, és elkezdett beleszólni a dolgokba, az nagyon zavart, teljesen elveszítettem a koncentrációmat. De ez csak addig zavaró, amíg nem lesz meg a rutinod.
2020. nov. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az elején még ült mellettem valaki, illetve ha családdal mentünk, már én vezettem.

De úgy kb 1 éven belül már magam is vezet(het)tem a családi autót, persze nem voltam az a tipikus "tapossuk ki a belét a kocsinak az autópályán és mutassuk meg a haveroknak hogy megy keresztbe a kocsi" típus - szóval apám megbízott bennem.

2020. nov. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Legelőször Apámmal mentem, mert amúgy is mentünk volna valahova. Azt követő napon már egyedül.

Még mindig beleszól a vezetési stílusomba, és rohadtul tud idegesíteni. 😀

2020. nov. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Apukám beteg, ezért a keresztapámmal mentem 2 szer.

Múlt csütörtökön vittem egyedül anyukámat vásárolni. Néha beleszólt, bár inkább jótanácsként. Nagyon élveztem. Mindent úgy csináltam, ahogy tanultam. Már amennyire egy 27 éves autóban ezt lehet. Szóval törekedtem a kocsi állapotának megfelelő vezetésre. Jól ment. Friss a jogsim.

2020. dec. 1. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én az elején mindig mással mentem, mert mindig akkor volt alkalmam vezetni, mikor alapból kellett menni boltba meg ilyesmi. Mármint a jogsi letétele után én akartam mindenkit furikázni, szóval nyilván volt velem mindig valaki.


Alapból 17 évesen tettem le a jogsit, szóval igazából nem is nagyon mentem sehova se egyedül autóval, mert alapból suli mellett nem volt időm semmire. Aztán ha pedig mentem valahova, akkor pedig az az volt, hogy anyával elmenni bevásárolni például. Meg a jogsi letétele utáni elkövetkezendő hétben pont úgy jött ki, hogy már 2 ezer kilómétert le is vezettem. Szóval elég gyorsan összejött némi tapasztalat.


Aztán szerintem a jogsi letétele után 2-3 héttel volt olyan, hogy volt saját tennivalóm, és egyedül mentem a városba.


De igazából nem mondanám azt, hogy "valaki segítségével" vezettem. Most nyilván ott ült sokszor valaki mellettem, mert nem csak kocsikázni mentünk ki, hanem dolgokat elintézni a városba.


Amúgy a helyismeret ne akadályozzon meg. Mielőtt mész valahova, csekkold le térképen, hogy mi merre, és hajrá. Mi szó szerint a jogsi letétele után pár nappal költöztünk el egy nagyobb városba, a régi városomban vezettem kb. 3x, az új városban meg helyismeretem kb. egyenlő volt a nullával. Nem igazán akadályozott ez meg. Mindig lecsekkoltam a térképen, hogy mi merre, hova kell mennem, aztán hajrá. :D

2020. dec. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen egyedül.


Örültem, hogy végre nem szó bele a vezetésbe mellettem az anyósülésen a szaki.

2020. dec. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!