Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyujtás után ez a jelenség...

Gyujtás után ez a jelenség valamelyik gyertya miatt lehet?

Figyelt kérdés
Benzines kocsim van, és pár napja mikor begyújtom, akkor rázkódik a kocsi, mintha a hangja is más lenne. Az a check engine lámpa villog, tehát nem egyfolytában világít hanem csak villog. Amikor elindulok nem is úgy megy ahogy kellene, és a rázás is folytatódik. De kb úgy 50-100 méter után megszűnik ez a dolog és a motor jel se villog tovább. Apám meg még egy ember is azt mondta, hogy az egyik gyertya nem biztos hogy működik, és csak később nagyobb gázon vezeti át csak a szikrát. Valakivel volt már ilyen? El lesz víve a mesterhez mielőtt valaki nekem esne, csak előtte szeretném tudni.

2020. nov. 30. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Begyújtod?

Erdélyi vagy?

2020. nov. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet gyertya amúgy.
2020. nov. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1-es nem erdélyi, délvidéki :D talán rosszul írtam? :) hogy mondják "helyesen"?
2020. nov. 30. 15:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Begyújtod-Elindítod, beeindítod.

Mester-autószerelő

Egyébként igen, előfordulhat gyertya miatt is, de több mas oka is lehet.

2020. nov. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy villog a check engine?

Néha fel-felvillan, vagy módszeresen villog, mint az index?

Ha ez utóbbi, az azonnal javítandó motorhibára utal (nem feltétlenül drága hiba, de olyan, amit azonnal javítani kell és addig nem kéne menni vele). Lehet hogy ezt tévesen jelzi, de mindenképp legalább egy diagnosztikát lásson ez a szerencsétlen gép.

2020. nov. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen, villog egy rövid ideig mint az index, de mint írtam pár méter után elmúlt a rázkódással együtt. és ez csak reggel volt, munka után 7-8 óra állás után nem jelentkezett, meg most délután is 2-3 órát állt és indítás után nem volt semmi.
2020. nov. 30. 17:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Rosszalkodik az egyik trafód. Nekem ugyanez volt. Csere után rendbejött.
2020. nov. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem trafó
2020. dec. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!