Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak szerintem van baj a...

Csak szerintem van baj a vezetésoktatással?

Figyelt kérdés
Sajnos már másodjára buktattak meg forgalmin, mindig egy kis hiba miatt. (egyáltalán nem nagyok) Az órák között nagy az eltérés, sajnos izgulok is, illetve mindig beszélnek vizsgáztatás közben. Tudni kell, hogy én inkább elméleti beállítottságú vagyok, az elméleti tesztet elsőre kitöltöttem pár perc alatt. Minden meglenne, már csak a forgalmi hiányzik. Inkább adnék több pénzt, csak hogy meglegyen, és ne kiabáljanak vele miatta, hogy már mindenkinek van csak, nekem nincs, meg hogy biztos azért rontom el, mert nem akarom eléggé.

2020. dec. 1. 22:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Szóval a kérdésed lényege, hogy szerinted sz@r a vezetésoktatás mert megbuktál? Nem kéne ennyire erőltetni az önsajnáltatást
2020. dec. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Milyen hibák miatt buktattak meg? Amúgy a forgalmi vizsga szerintem se fair, mert az ember izgul, meg minden, erre egy olyan hiba miatt, hogy lehagyott index, már meg is buktathatnak. Oké, az indexelés fontos dolog, de szerintem érhető, ha a vizsgázó a stressz hatására néhány ilyen dolgot elront.

De na, ez így van, evvel nem tudsz mit csinálni. De ha maga a vezetés megy, előbb-utóbb úgy is sikerülni fog.


Milyen időközönként vannak óráid? Ha tényleg sok idő telik el az órák közt, keress másik oktatót.

2020. dec. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Van baj a vezetésoktatással, mégis boldog-boldogtalan jogosítványt kap. Sajnos abszolút oktatófüggő, hogy ki milyen tudással vág neki végül friss jogsival a forgalomnak.
2020. dec. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ milyen hiba miatt buktál meg. A kis hibák még nem járnak bukással ha nem lesz 10-nél több. Nagy hiba persze azonnali bukás. Kérdés mi az a kis hiba amiért meghúztak? Nem mindegy mert lehet átakarnak vágni, mivel 10szer hibázhatsz kicsit, de nagyot egyszer sem.
2020. dec. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Tudtommal - vagyis 21 éve még így volt - 1-1 kisebb hibáért hibapontot kapsz, és ebből kell 10-et összegyűjteni, hogy ne legyen sikeres a vizsga.

Szóval 1 db indexelés miatt nem buktathatnak meg még. Lesz ott más is akkor, esetleg a jobb oldali kerékkel rámész a felezővonalra, esetleg indokolatlanul mész lassan, vagy nem állsz meg a zebra előtt, stb.


Sajnos a forgalmi vizsga is olyan, hogy úgy kell vezetned, ahogy az le van írva a nagy könyvben - és ha majd meglett a jogsid, akkor természetesen már a saját elveid szerint fogsz vezetni - ami persze nem biztos, hogy a normális út (pl aki nem indexel sosem, bent felejti magát a belső sávban, nem segíti elő a forgalom többi résztvevőjének a haladását - beáll a kereszteződésbe, és lámpaváltáskor elállja az utat, vagy jó esetben úgy áll meg a parkolóban, hogy 2! autó helyet foglal el és persze lesz@rja, hogy más nem fér oda, stb, stb.)

Sajnos nagyon sok a rossz, a forgalom ritmusát tartani képtelen autós - persze legtöbbjük némi kenőpénz árán ment át -, de ezeket már messziről ki lehet szúrni. Akik az autó méreteivel sincsenek tisztában, és ahova befér egy nyerges vontató is, ők oda meg se próbálnak beállni - egyébként ez is lehet buktató ok a vizsgán, hogy pl a parkoljon le az első adandó lehetőségnél, és a tanuló meg nem érzékeli az autó méreteit, és természetesen csak megy tovább, miközben ott virítanak az üres helyek. Ezt pedig értelemszerűen a vizsgabiztos nem fogja jó szemmel - és sokáig - tétlenül nézni...

2020. dec. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Lenne mit javítani rajta, ez kétségtelen.

De az nem feltétlenül baj, hogy téged nem engedtek át. Attól függ, hogy te mit nevezel "kis hibának".

2020. dec. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Kis hibákért nem buktatnak meg...

Meg kell tanulni vezetni és kész. Van akinek elég a minimális szinthez a minimális óraszám, van akinek nem.

2020. dec. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%

Vezetni kellene megtanulni.

Mert az lehet, hogy te "elméleti beállítottságú" vagy, de amikor az IFA rongyol át a sávodba hogy bedolgozzon az aszfaltba, az eléggé gyakorlati beállítottságú lesz és nem igazán fog segíteni, hogy egyébként te egyből átmentél az elméleti vizsgán, de közben remegve szorítod a kormányt a félelemtől.

Gyakorolj még, ha pedig nagyon nagyon nem megy, akkor ne erőltesd.

2020. dec. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 kathleen ***** válasza:
100%

Nem kötözködésből írom, de ha kétszer buktál, és nem az összegyűlt hibapontok miatt, hanem azonnali bukást jelentő dolgok miatt, akkor azok valószínű nem kis hibák, de nem írtad le, pontosan mi volt az ok.

Az én vizsgámon is végig beszélgetett az oktatóm a vizsgabiztossal, nekem ez így jó volt, mert bár rohadtul figyelt a vb (ami a normális és így van értelme), mégis oldott volt a hangulat. Ha téged zavar a beszéd, akkor is muszáj elvonatkoztatni tőle, és csak a vezetésre koncentrálni, nem szabad hagyni, hogy bármi kizökkentsen, ez a későbbiekre is érvényes nyilván.

Ahogy előttem is írták, hiába vagy jó elméletben, a vezetéshez sajnos ez nem elég. Minden apróságra figyelni kell, ami csakis gyakorlattal fejleszthető, és mindig maximálisan topon kell lenni fejben, hogy mindenre tudj időben reagálni.

Nekem még nagyon friss a jogsim, 3 hónapos, de már most rengeteget tanultam a "valódi" közlekedésről, hisz minden út, vezetés más és más.

Ha egy sima vezetési óra jól megy (márpedig biztos így van, máskülönben nem engedett volna vizsgára az oktatód), akkor a vizsga is sikerülni fog, egyszerűen csak fejben kell ott lenned, 100%-ig koncentrálnod, nyugodtan és nem görcsösen, akkor sikerülni fog.

2020. dec. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Figyeljetek... 99%-ban ez van... Valaki megbukik, és egyből rossz az oktatás, hülye az oktató, hülye a vizsgabiztos, nem fizettél kenőpénzt, kell a plusz óra az oktatónak, kell a vizsgapénz a vizsgabiztosnak, mindenki hülye, csak a vizsgázó nem. Mindig megmagyarázzák.


Kis hiba... Relatív. Kinek mi a kis hiba. Hallottam már olyat hogy, "dehát csak nem néztem el jobbra a zebránál amikor zöldem volt". Ha elütsz valakit, amikor nincs melletted oktató aki megfékezzen, a kis hiba máris elég nagy hiba lesz.


Erre annyit tudok mondani: Úgy kell vezetni, hogy ne tudjanak megbuktatni. Ha nem hibázol, nem buktatnak meg. Ilyen egyszerű.

És rá lehet itt fogni az izgulásra, meg a többire. De sajnos a tanulók 99%-a mindig talál valami kifogást, amiért nem ő volt a hibás.


Ígyis az utakon lévő emberek felén csodálkozom, hogy az anyámba lehet jogosítványa. Úgyhogy még ígyis azt lehet mondani, hogy az emberek nagyrésze át van engedve. Ha nem is elsőre, de végül megkapják a jogsit...

2020. dec. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!