Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Inditásnál benyomtam a kuplung...

Inditásnál benyomtam a kuplungot és a kapubejáróra kigurult az autó. Mi miatt történhetett?(Többi lent..)

Figyelt kérdés

Nem jó a kézifékem, ami persze meg lesz csinálva. De addig is napi használatban van az auto (VW Golf 4 2.0 benzin) és mondom míg becsukom a kaput, egyesbe berakom a lejtős kapubejárónkon, aztán leállítom. Oké, megtettem, de elengedtem a fék pedált, az auto szakaszosan azért elkezdett egy nagyon minimalisat engedni, mintha nem fogná meg a fék néha az autót.

Ezután elakartam indulni, benyomtam a kuplungot, nyomnám a féket, de az auto kigurult az útra, és a fékpedál olyan kemény volt, hogy nem tudtam benyomni. Persze behúztam a kézit, de mit sem ér, ha nem fogja meg az autót.

Mi lehet a probléma?


2020. dec. 11. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
állitsd le a motort uténa rakod egyesbe
2020. dec. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Semmi. A motor állt, ergó a szervó nem üzemel. Álló motornál kemény a fék meg a kormány is.
2020. dec. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Amire elkezdtem kigurulni, elforditottam a kulcsot, kvázi gyujtás rajta volt, és ugy se tudtam megfékezni az autót. Mondanak itt sok mindent, hogy a fékrásegitő, fék légtelenítés, szar tárcsa, de így nem tudom mi a probléma. Oké, viszem szerelőhöz, de addig is tudni szeretném h mire számitsak.
2020. dec. 11. 15:13
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

"gyujtás rajta volt,"

De a motor nem üzemelt.

De próbáld ki, álló motornál lépj a fékre tarts rajta a lábad úgy indíts be.

Mikor beindul a fékpedál besülyed a lábad alatt.

2020. dec. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Nincs itt probléma (illetve annyi, hogy gyenge a lábad), a fékrásegítő csak akkor működik, amikor jár a motor. Rásegítő nélkül meg ilyen nehéz benyomni a féket. Ha beindítod a motort, "megjavul".
2020. dec. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Menj el szerelőhöz és a kéziféket csináltasd meg és akkor jó lesz.
2020. dec. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Barátkozz meg ezzel a fékkel is. Ha vészhelyzet van, és meg kell állnod a fékszervó hibája esetén, akkor a fékpedál ilyen. Nincs olyan hogy "a fékpedál olyan kemény volt, hogy nem tudtam benyomni", te voltál harmatgyenge, vagy nem mertél erőből beleállni. Meg kell tudni állítani így is. Persze lehet hogy az üléstámlába feszülve a teljes testsúlyodnak megfelelő erővel kell nyomni, de akár egy vészfékezést is tudni kell produkálni ilyen fékkel is.
2020. dec. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Barátkozz meg ezzel a fékkel is."

Bizony, ha motor hiba miatt vontatnak, akkor is ilyen, számitani kell rá.

2020. dec. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!