Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az Ügyfélkapun lekerdezett...

Ha az Ügyfélkapun lekerdezett autóval elméletileg minden rendben van attól még tudnak vele trükközni, át tudnak verni?

Figyelt kérdés
Elméletileg jónak is tűnik az autó, de az eladó kissé furának tűnik, nem túl bizalom gerjesztő. Nem szeretném bukni a kocsi árát vagy az autót. Mire legyek kifejezetten figyelmes?
2020. dec. 13. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Simán. Ott az a trükk, hogy már kozmetikázva kerüljenek fel az adatok a rendszerbe.
2020. dec. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2020. dec. 13. 22:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2 Egyszerű, itt egy példa:

Valaki vesz egy autót mondjuk 50 000 kilóméterrel, használja, 10 év múlva el akarja adni és akkor van benne 250 000, de visszatekeri 150 000-re.

Ennek kiküszöbölésére van az ügyfélkapus rendszer, ám ezt is ki lehet játszani:

Tehát van a kocsiban mikor megvette 50 000, két év múlva viszi műszakira, akkor 85 000 van az autóban, de mielőtt elviszi műszakira visszatekeri 65 000-re és így már az az adat kerül be a rendszerbe. A következő 2 év után újból műszaki, az óra szerint van benne már 110 000, de emberünk megint visszatekeri előtte 90 000-re.


Szóval így csinálják, nem egyszerre hanem lépésenként.

2020. dec. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Így már értem, köszönöm szépen 😉
2020. dec. 13. 23:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos bele futottam egy visszatekert óras autoba.Mert nem ellenoriztem le. De az ügyfélkapu a valóst mutatta,miután már megnéztem.
2020. dec. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A külföldről behozott autók +90 százaléka már vissza tekert órával kerül be a rendszerbe.

Nagyobb kategóriás, 10 év körüli dízeleknél is általános, hogy 160-180ezer kilométerrel jelennek meg a rendszerben, ami mindig gyanús.

Persze, állapotot veszünk, nem kilométert, de a várható szerviz költségeknél a kilométer óra állás is fontos támpont lenne.

Mindezeken túl, valóban sok autónál egyértelműen kibukik az óra visszatekerés, ami lehet alku alap.

Teljes biztonságot nem ad a rendszer, csak némi plusz információt.

2020. dec. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért remélem az autót is megnézi majd valami hozzáértő, nem csak a netről tájékozódsz :D
2020. dec. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, már beszéltem egy autószerelővel, eljön velem megnézi a gépet.
2020. dec. 14. 14:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!