Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalomból kivonás véglegesen...

Forgalomból kivonás véglegesen, de az autót megtartanám dísznek, hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy eléggé leharcolt autóm, ami már sajnos megérett a végleges forgalomból kivonásra, sokkal drágább lenne leműszakiztatni, mint amennyit ér az egész gép.

Utánanéztem, hogyan lehet kivonatni véglegesen a forgalomból, és bontási igazolás kell hozzá.


Viszont én ezt az autót szeretném dísztárgynak megtartani, természetesen magánterületen, a saját kertemben tárolnám, forgalomban nyilván nem is használnám.


Hogyan szerezzek így bontási igazolást? Ha elviszem bontóba, akkor ott átveszik és lebontják.. van arra mód, hogy megtarthassam a kocsit?



2020. dec. 14. 08:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%
Elkell menni a bontóba és ott megmondják pontosan.
2020. dec. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%
Tudtommal ilyenre már nincs lehetőség.
2020. dec. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 D. Brasco ***** válasza:
79%

Hogyan?Sehogyan!

Mióta évekkel ezelőtt megszigorították a bontósok dolgait,azóta még csak az sem játszik amit te akarsz,hogy veszel egy bontási igazolást......legalább is nem hiszem,hogy lesz az a hülye,aki a te rongyos 20-30ezer forintodert megkockáztatja a milliós büntetés és/vagy a működési engedély bevonását.

2020. dec. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Egy olyan nem működhet, hogy leadom a bontóba, ők meg eladják nekem, mint roncsot?

Ez elvileg törvényes kéne, hogy legyen.

2020. dec. 14. 09:00
 5/29 b1812567 ***** válasza:
77%

Szerintem elvileg annak nincs akadálya, hogy eladd bontónak, aztán pedig - akkor már mint alkatrészt - visszavásárold egészben.

Biztos lehet találni erre bontót, ahol kis jutalékért ezt meg lehet beszélni.


A másik, ha külföldre adod el, akkor is kivonják véglegesen. És akkor is visszavásárolhatod, és nem helyezed újra forgalomba. Nyilván mindkettő kiskapu és lehet buktatója.


De ha megtartod, kérlek engedj le belőle minden olajat, folyadékot, hogy ne szennyezze majd a talajt, mert idővel biztosan elkezd ez-az folyni belőle.

2020. dec. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 D. Brasco ***** válasza:
56%

Nem vásárolhatsz vissza egeszben bontóból autót,mert az is illegális.Pontosan a visszaélések miatt nem adhat el egyben a bontós autót.

Amugy meg esküszöm nem értem miért nem lehet elengedni a kezét annak a roncsnak?!Es mi a jó abban,hogy az udvarban őrizgeted azt akkor majd ott rohad szejjel.......

2020. dec. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Az legyen már az én dolgom, hogy miért akarom megtartani, nem ez volt a kérdés.

Akkor meg megpróbálom úgy megbeszélni meg a bontóval, hogy néhány fődarabonként írjunk külön papírt az eladásról.

2020. dec. 14. 09:12
 8/29 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező, "szerzel" egy adásvételit külföldi vevő nevére, azt leadod az okmányirodában a rendszámmal, forgalmival, törzskönyvvel együtt.

Ennyi.

2020. dec. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%

Sehogy, erre nincs lehetőség.


Talán arra lenne lehetőség, hogy miután a bontós kipucolta az autót magát a vázat visszavásárold (nyilván egyedi azonosítók megsemmisítése után). Mert ugye ha csak dísznek kell a kertbe ahhoz igazából nem kell semmi, csak a kasztni.


De pl. fékalkatrészt törvényilag nem árulhat ki a bontós pl. tehát minden részét biztos nem tudod visszavásárolni.

2020. dec. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem lehetséges, szerintem hagyd hogy lejárjon a műszaki és kész, bár érdekelne egy roncsot ki a fene akar és miért dísznek....
2020. dec. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!