Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért szokták éjszakára...

Miért szokták éjszakára kihajtani az autók ablaktörlőit?

Figyelt kérdés
Sokszor láttam, hogy éjszakára vagy ha hosszabb ideig áll a kocsi akkor kihajtják az ablaktörlőit. De miért? Mi értelme van?

2020. dec. 15. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem telepszik meg a lapáton a mocsok, illetve télen nem fagy rá a szélvédőre.
2020. dec. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
nem fagy az üvegre a gumi. a hónyomás alól mentesül a lapát.
2020. dec. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#2 Meg gondolom az alól is, amivel maga a kar nyomja a szélvédőre a gumit.
2020. dec. 15. 17:57
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

A minőségi guminak nem számít, hogy hozzányomódik az üveghez. Nem tudom elképzelni, hogy bármelyik Bentley, vagy Bugatti tulaj ezzel foglalkozzon...

Az én kocsimon is tíz éves az ablaktörlő gumi, és hibátlanul töröl.

2020. dec. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha odafagy, kézzel kell lefejtened az üvegről. És akkor szokott tönkremenni, eldeformálódni a szélvédőgumi.
2020. dec. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha esik 1-2 centi hó, utána eső, akkor az összefagyott hóból kell kibányászni, ami igencsak kellemetlen.
2020. dec. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A gumi a rugó nyomóerejét elbírja éveken át. Viszont ha reggelre odafagy az ablakhoz, az nem tesz neki jót.

Pontosabban maga az odafagyás nem teszi tönkre, azt kibírja. Azt is, ha kiolvad. Akkor van gond, ha sikerül az ablaktörlőt úgy elindítani, hogy még oda van fagyva a lapát. Ilyenkor a gumi éle sérül, cakkos lesz és csíkosan fog törölni. Ha pedig nagyon oda van fagyva a gumi, az ablaktörlő motorja és a lapátmozgató mechanika sem örül neki, hogy a kelleténél nagyobb nyomatékkal kell tekernie a lapátot.

Ha éjszakára felhajtod a lapátot, reggelre nem fagy oda, biztosan nem fogod elővigyázatlanul elindítani és tönkretenni a gumit.

2020. dec. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem szokta senki felhajtani amúgy.
2020. dec. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Én kocsimon is tíz éves az ablaktörlőgumi és hibátlanul töröl"


Na gyerekek... Ezt akkor hiszem el, ha látom :DDD. Ha azt mondod fűtött garázsban áll az autó egész nap, és 10 évesen 12 ezer km van benne, akkor elhiszem.


Normál használat mellett a legjobb ablaktörlőlapátokat is cserélni szokták pár évente.

Ha elmennék használtautót venni, 250 ezer km-es autónál tudnám hogy az a lapát van fennt, amit 10 éve felraktak a gyárban, hát kiröhögnélek :D. Olajat is így cseréled? Meg a szűrőket?

2020. dec. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tíz évet nemhiszem hogy kibír egy lapát, bár egyik ismerősömnek is rajta van már vagy 6 éve, igaz törölni töröl csak maszatol is már, de ha neki jó nekem is.
2020. dec. 16. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!