Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyobb fordulaton való...

Nagyobb fordulaton való vezetés után üresbe váltva ingadozik a fordulat 800 és 1000 között. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Dízel autóról van szó.

Akkor vettem észre amikor szeretnék gyorsítani de a következő fokozat helyett üresbe váltok.


Tegyük fel kikanyarodok egy mellékútról a főútra a lámpa még zöld, ezért elkezdek gyorsítani. Váltanék kettesből hármasba, de eközben a lámpa pirosra vált. A motor felpörgött mondjuk 2500-ig és a hármas fokozat helyett üresbe dobom és odagurulok a jelzőlámpához. Ekkor ingadozik a fordulat. Felmegy 1000-re, majd vissza 800-ra. Ezt megcsinálja egy 3-4-5 alkalommal és utána beáll 800-ra. És nem csinálja mindig, csak időnként. Ha haladok mondjuk a városban 1800-2000-es fordulaton és ugyanígy üresbe váltok akkor semmi. Legalábbis akkor még nem vettem észre.



2020. dec. 17. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:
20%

Ne tedd üresbe, használd ki a motorféket.

SZegény motor azt se tudja mit csináljon.

2020. dec. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vortrex ***** válasza:

Szerintem nyitva marad az egr, és kis fordulaton belefojtja a kipufogógáz. Lehet elég csak megpucolni.

Egyébként ez a sok egymást követő kis fordulatszám ingadozás legtöbbször valamilyen vákuumos dologhoz köthető. Egr-, swirl-, wastegate szelep és az azt működtető vákuumszelep hibás működése okozhat ilyet.

2020. dec. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem eddig minden autóm csinált ilyet, hogy kidobva üresbe menet közben kicsit mozog, pulzál a fordulatszám mérő mutatójának a vége. Az is csinálta amit újonnan 0 km-esen vettem. Nekem is azt mondták, hogy a vákuumpumpa miatt van.
2020. dec. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!