Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogsi előtt állok és arra...

PRINCE Gabor kérdése:

Jogsi előtt állok és arra vagyok kíváncsi, hogy mennyivel másabb vezetni egy Mercedest/BMW-t mint egy alsó kategóriás tanuló autót? 18 éves vagyok, de már 2 éve gyakorlom a vezetést, olyan helyeken ahol nincs forgalom.

Figyelt kérdés
Direkt azért vezettem ilyen rég óta, hogy már be legyen gyakorolva a vizsgáig, viszont mivel a szüleim autóin gyakoroltam eddig (volt BMW és Mercedes is) ezért felmerült bennem, hogy lehet értelmetlen volt, mert lehet teljesen más egy tanuló autót vezetni. Szeretnék tapasztalatokat. Köszönöm!

2020. dec. 20. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tanuló autók is most elég jók már.

Nem látsz Lada 1200s-t, teljesen mai, pár évesek a tanulókocsik többsége.

Amúgy, nagyon más vezetni egy BMW, vagy Mercedest. Főleg a gyorsulása más.

Akkor, van ennek nagy jelentősége, ha beülsz egy 1000-es, 25 éves swiftbe, ahol minden kicsi, alig megy, úgymond fizikailag vezeted. Nincs szervokormány, erősen taposod a féket pl.

De, ekkora különbség ritkán van, sok a Vitara pl, meg teljesen jó más kocsik a tanuló autók ma már.

2020. dec. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Inkább a korától függ. Egy új bmw meg mondjuk egy vw vagy hyundai között nincs hatalmas különbség. Persze minden autónak megvan a saját karaktere, a bmw-ben valsz erősebb a motor, de ennyi.

Viszont egy új és egy 15 éves autó között hatalmas a különbség.

2020. dec. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Jogositvany nem autotipusra szol ... minden autot el kell tudnod vezetni a 3,5tonnas kisteherautoig! :)
2020. dec. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nyilván minden autót el kell tudnom vezetni ezzel tisztában vagyok, viszont én még csak a szüleim autóját vezettem, ezért voltam kíváncsi, hogy van e jelentős különbség.
2020. dec. 21. 00:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy működik mind. gondolod máshol van a fék meg a kuplung?
2020. dec. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!