Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy bmw tud annyival többet...

Egy bmw tud annyival többet nyújtani mint amennyivel drágábba a fenntartása egy toyota avensishez képest?

Figyelt kérdés

Az egyik autó amit kinéztem az a toyota avensis harmadik, azaz utolsó generációja abból is inkább a második facelift utániak. Nagyjából mindegyik motorváltozat játszik akár benzin akár dízel. A dízel tudom hogy bmw eredetű. BMW-ből amit néztem azok az 5-ös szériából leginkább a 3 literes hathengeres dízelek akár egy akár kettő turbóval. Az f11-es széria ami ugye a kombit jelöli. A BMW pár évvel idősebb lenne mint a toyota. Ültem ilyen toyotában és elég meggyőző volt viszont a konkrét f11-es szériában még nem. Korabeli BMW-ben ültem és az is nagyon bejött. Azért ez a két típus mert eddig ilyen autóim voltak és nem igazán volt probléma velük. BMW-ből még a régebbi M-es motorkódú benzines volt toyotából volt több is és elégedett voltam velük. BMW kicsit sportosabb vonal és a szívem jobban húz felé,de nem tudom hogy adna-e annyi pluszt hogy ráköltsek évente 1 milliót szervízre. Akiket kérdeztem szerelőket azt mondták hogy a hathengeres dízel stapabíró motor meg a 8 sebességes zf-is bírja a nyomatékot, de azt is mondták hogy 200 ezertől 1 millióig bármikor bármire elmehet a pénz. Lámpák gyengepontok illetve a kulcsnélküli ajtónyitás. Dízelmotor jellegéből adódóan is előbb utóbb jönnek a szokásos betegségek bár ezek állítólag elég magas km-nél kb 400-500 ezer. Az hogy a féktárcsa drága meg a gumi meg a többi kopó-fogyó alkatrész az még nem is érdekelne csak ha a munkám miatt sietni kell valahova akkor lehetőleg ne álljon meg az út szélén valami apróság miatt.


4-5 millió forintot szánok a megvételre.



2020. dec. 22. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Természetesen, de ezt csak az értheti meg aki vezette. Egy azonos árú, kategóriájú BMW igenis kényelmesebb, jobb útfekvésű, több extrával rendelkezik, jobb az ergonómiája, hosszabb utat is könnyebb vele megtenni az ülés és a hangszigetelés miatt, és persze a motoraik is erősebbek.
2020. dec. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Túlértékelt autókat a sznobok vesznek. No meg a mászaki analfabéták.
2020. dec. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha BMW és Toyota közül kellene választanom, biztosan a Toyotát venném, bármilyen kategóriában.
2020. dec. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Németek is okosak, de a japánok még okosabbak.
2020. dec. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Igazából akkor jön ki a különbség, ha mész velük 1 órát autópályán. Stabilitás, menetzaj, kényelem, stb.

Ha csak megbízhatóság és fenntarthatóság érdekelne, mindenki fapados Daciaval vagy Suzukival közlekedne.

Én pont ilyen okból cseréltem le a tökéletesen megbízható 7 éves Suzukim 9 éves Volvora. Csendesebb, nyugodtabb, kényelmesebb.


Megbízhatóságról meg csak annyit, hogy minden autó öregszik, de ha még a problémák jelentkezése előtt megcsinálod a karbantartásokat (pl. 50 ezer kilométerenként cserélsz automata váltóban olajat), akkor nincs mitől félni.

2020. dec. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%

"Ha csak megbízhatóság és fenntarthatóság érdekelne, mindenki fapados Daciaval vagy Suzukival közlekedne."


Mégis, mindenki azokat isteníti. Persze, arra költeni egy fillért nem kell, és nem is sajnálják ha 10 évesen tönkremegy... Ellenben a BMW-re, meg az Avensis-re is költeni kell(ene)... Csak azt már nincs kinek. Amire már költeni kell, és nem ötezer egy lökhárító, az már szar prémium, meg kotla.

2020. dec. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Egyértelmű, hogy Toyota.

BMW-t már csak bohócok vesznek, Németben semmibe nem nézik, akkor már inkább Audi vagy Mercedes.

2020. dec. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Nézzük sorban, amiket eddig mondtak.

Stabilitás: egyik autó sem fog leesni az útról, a BMW-nek sportosabb a futóműve, ami ezáltal érzékenyebb is a szar magyar utakra, drágább lesz a javítása. Menetdinamikai teszteken olyan minimális a különbség az Avensis és egy 5-ös BMW között, ami versenypályán lenne mérhető tizedmásodpercekben. - Lényegtelen.

Menetzaj: a BMW valószínűleg 1-2 decibellel halkabb azonos körülmények között. - Lényegtelen igazából.

Kényelem: nagyautó mindkettő, a ülj bele mindkét modellbe, és döntsd el. A BMW-nek valószínűleg ergonómiksabb ülései vannak, de attól függ, miből ülsz át.

Megbízhatóság: azt hiszem, ez nem kérdés.

A motorjai kevés kivételtől eltekintve a Toyotának jobbak.

2020. dec. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
Csak a Toyota.
2020. dec. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
8-as írta jól. Elképzelhető, hogy egy hangyakönyöknyivel többet nyújt a BMW, de tényleg észrevehetetlen mértékben, ergó lényegtelen.
2020. dec. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!