Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóhitel vagy lízing?

Haikon12 kérdése:

Autóhitel vagy lízing?

Figyelt kérdés
Sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy ti melyiket ajánlanátok? Melyik a jobb befektetés? A lízingről, amit találtam, hogy a kocsinak valahány százalékát kifizeted, utána pedig havonta fizetsz egy összeget x évig, majd ha az lejárt a kocsit a nevedre írják. A közte lévő időben pedig a casco és az egyéb díjak a részletekben benne vannak. Kérlek segítsetek, hogy szerintetek melyik éri meg jobban?

2020. dec. 26. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Lol! Koma! A befektetés pénzt hoz. Amit te itt felsoroltál az minden csak nem befektetés. 😂
2020. dec. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

A lizing, hitel csakis akkor eri meg, ha az autoval penzt termelsz, es a toket amit az autora koltottel volna mashol forgatod, vagy egyszeruen olyan munkaeszkoz ami nelkul nem tudsz dolgozni.


Maganszemelykent, urvezetokent mindketto penzkidobas. Ha nincs penzed autora, ne vegyel, ha csak keves van ami nem eleg egy ujra, ott vannak a hasznalt autok.

2020. dec. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
... es kifelejtettem, hogy a lizing igazabol kizarolag vallalkozasban eri meg, ahol el tudod szamolni koltsegkent. Mivel maganszemelykent ilyet nem tehetsz, meg sz*rabbul jarsz.
2020. dec. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Befektetésnek egyik sem jó, a pénzed egyik konstrukcióban sem fog kamatozni, csak viszi a pénzedet a havi törlesztő részlet, akár így, akár úgy. A megvásárolt gk-nak pedig napról-napra csökken az értéke, mivel egyre "öregebbé" válik.

Tehát, pénz fialtatására nem jó sem egyik, sem másik. Ha valóban szükséged van egy gk-ra, akkor sok mindentől függ, melyik neked a célszerű. Az alapfogalmakat itt tudod első nekifutásban megismerni, utána már a bankok, ill. a lizingelő cégek egymás közötti versenye alapján dönthetsz:


[link]

2020. dec. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Honnan tudjátok? Lehet egy 300SL mercit akar venni :D

Az jó befektetés.


(Persze csak viccelek)


Komolyra fordítva a szót: a hitel, lízing SOSEM éri meg.

2020. dec. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Magánszemélyként a kettő közül a hitellel jársz jobban, az rugalmasabb. Cégként a leasinggel.


Az autó, mint befektetés nem igazán funkcionál. Viszont ha arról van szó, hogy szükséged van egy autóra és nincs pénzed rá, akkor természetesen játszik a dolog.

2020. dec. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Rosszul fogalmaztam sajnos, a befektetés szó alatt azt érte
2020. dec. 26. 17:45
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Rosszul fogalmaztam sajnos, a befektetés szó alatt azt értetettem, hogy a kocsi számomra egy befektetés, ami a munkámhoz most már szükséges. Sajnos, millióim nincsennek jelenleg és az ünnepek után már szükséges számomra egy kocsi. Ezért tettem fel a kérdésem.
2020. dec. 26. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!