Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet e46 320i 2002 (2200ccm...

DNASH kérdése:

Lehet e46 320i 2002 (2200ccm 170LE) 5 sebességes váltó helyett egy 6 sebességest belerakni?

Figyelt kérdés
Van egy e46 320i 2002 évjárat (2200ccm 170LE). 5 sebességes manuális a váltó benne. Ezt lehet cserélni 6 sebességesre? Ha igen akkor milyenre? Köszi!

#váltócsere #5 sebességes váltó #bmwe46 #6 sebességes váltó #e 46 320i
2020. dec. 30. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyárilag volt belőle hatsebességes ugyanezzel a motorral, konstrukcióval akkor gond nélkül mehet.

Viszont gyanús hogy nem volt.


De megéri ezzel foglalkozni?

2020. dec. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, váltó-kardán csere azt hali.
2020. dec. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez aztán a teljesen felesleges dolog, ez a mutatvány többe kerülne mint amit az autó ér.
2020. dec. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet de sose ér annyi pénzt mint amennyibe kerülne és nagyon minimális amit kapsz cserébe,ha már sikerült 20 éves nagydízelt venni akkor ne azon a pár decin,fél literen spóroljunk már.
2020. dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Többe kerülne, mint amit az autó ér...


Ne írjatok már hülyeséget. Vesz egy bomtott kardánt meg 50-ért egy bontott váltót és egy 20-asért kicserélik neki.

2020. dec. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez egy benzines autó 5 sebességgel akinek ez nem volt egyértelmű. Nem vagyok hozzáértő de úgy tűnik logikusnak, hogy autópályán egy hatodik sebesség jót tenne. Szeretem ezt az autót mert nagyon rendben van és elég kivételes a sor6 motorral. Szépen jár és nem megbízhatatlan mint egy leharcolt dízel. Ezért akartam tudni amit megkérdeztem. Aki normális választ adott annak köszönöm szépen. Ezer hála! Boldog Újévet!
2020. dec. 31. 01:12
 7/9 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok hozzáértő de úgy tűnik logikusnak, hogy autópályán egy hatodik sebesség jót tenne."


Nem tenne sokkal jobbat. A 6 sebességesnek másabb az áttételezése és valszeg a mögött másik difi is van.


Azt se feledd, hogy ez csak szívó benzines. Autópályás tempóhoz az alacsonyabb motorfordulat akár magasabb fogyasztást is okozhat.

2020. dec. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt még VW-nél sem éri meg megcsinálni, pedig ott aztán filléres tétel általában minden egy BMW-hez képest. (Golf IV TDI-hez nagyjából 80-100.000 Ft körül szokták árulni a bontott 6-os váltót sallangokkal)

Talán-talán 1-2 deci fogyasztást nyerhetsz vele pályázásnál. Cserébe 6 számjegyű összeg, ha egyáltalán van olyan váltó, ami felmegy simán a motorral. És akkor még kardán, kulissza, önindító stb.

Egy szóval, nem éri meg foglalkozni ilyenekkel.

2020. dec. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
először én is így gondoltam a skodámban, hogy 130-as tempónál közel 3800 as fordulat kicsit röhejes... de aztán belegondolva az én autóm kb 70 lóerős, hatodik fokozatban már semmi nyomatéka nem lenne és csak jobban erőlködne meg vszleg többet is fogyasztana
2021. márc. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!