Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő alatt merülhet le...

Mennyi idő alatt merülhet le az akkumulátor a mostani időben,ha nincsen napi szinten használva az autó?

Figyelt kérdés

Az aksi 1 éves.

Kb hány hetente kellene megjáratnom az autót,hogy a mostani,meg a további téli időszakban ne merüljön le?

30 éves autóról van szó,nincsen benne riasztó,meg semmi,ami elvileg le tudná szívni,csak a hideg.

Köszönöm szépen!


2020. dec. 31. 02:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez erősen függ az akku minőségétől, és kondíciójától.

Nekem tavaly egy betegségem miatt szeptembertől február végéig kint állt a szabadban a kocsi (Golf VI 2 éves Varta akku). Egyszer sem volt ez idő alatt beindítva, mégis pöcc röff volt 4 hónap, vagyis egy szabadban töltött tél után.

2020. dec. 31. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Ez nem semmi!

Az én aksim banner. 3 és fél hét állás vár rá most sajnos. Nem tudom kiszerelni-kiszereltetni az aksit,távol vagyok. Remélem,hogy nem lesz vele probléma...Szerinted?

2020. dec. 31. 03:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha jó az akku akkor hónapokat is kibír.

Tehát ha még ősszel leálsz, akkor tavasszal megméred és vagy töltesz rá vagy indul rögtön.

2020. dec. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hónapokat ki kell bírnia.

Most év végén én is leállítottam 3 hétre az autót. Gyári riasztó folyamatosan aktív volt. Ráadásul dízel, 8 éves(!) (Bosch ha ez lényeg) akkuval. Tegnap indítottam, pöccre indult, mintha csak előző este állítottam volna le.

2020. dec. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Kb hány hetente kellene megjáratnom az autót,hogy a mostani,meg a további téli időszakban ne merüljön le?"


Vegyél egy párezer forintos töltőt, ne a generátorral töltögesd...


"Nem tudom kiszerelni-kiszereltetni az aksit,távol vagyok."


Nem is kellene, elég a sarukat lehúzni. De 3 hétig riasztóval is ki kell bírnia.

2020. dec. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%

2-3 hónapot legalább.


Mivel a belsőégésű motor, gumi, felfüggesztés, rugók, lengéscsillapító, fékek nem szeretik az állást így jobbnak tartom az autóval menni és nem töltővel tölteni. Viszont legalább egy órás körre el kell vinned leállítás nélkül.

Ezt elég havonta egyszer megcsinálni. Ha csak egyszer lesz ilyen állása az autónak és 3 hétre akkor felesleges, nincs semmi teendőd. Az ilyen megjáratásokat azok szokták akik egész télre elrakják az autót.

2020. dec. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Havi egyszer nyomsz egy 15 km-es utat az a tuti.
2020. dec. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!