Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van-e értelme még Magyarország...

Van-e értelme még Magyarországon a téli guminak?

Figyelt kérdés
Hó nincs, vélhetően nem is lesz, hosszabb távon biztosan nem, legfeljebb pár napig. Érdemes-e pusztán az alacsonyabb hőmérséklet miatt téli gumizni?

2021. jan. 1. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Van. Nem csak hóban számít.
2021. jan. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha sokat mész, akkor megérheti. Rövidebb lehet pár méterrel a fékút magasabb sebességnél. Ha alog mész, akkor valószínűleg felesleges külön szettet tartani. Nekünk egy új 4 évszakos lett most felrakva, érezhetően jobb a tapadás, nem tudom kipörgetni a kereket vizes úton elinduláskor. Előző egy régi szett téli gumi volt
2021. jan. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

van. A bíróságon hiába mondod hogy nem láttad értelmét...


Nem kötelező, de ha balesetet okozol, akkor megnézheted magad. Nincs ügyvéd, aki kihúzna a bajból.

2021. jan. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Van. Lágyabb tehát hidegben jobban tapad, plusz nehezebben kapsz egy szálszakadást egy kátyúnál, illetve sárban is jobban használható, rá van írva ugye h mud+snow. (mud angolul sarat jelent)
2021. jan. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Jobb ha van mintsem utána mondd hogy lehet ezt téli gumival megúsztam volna.
2021. jan. 2. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

Én inkább vettem 4 évszakost, mondjuk amikor megvettem emeletes házban laktam, és nem volt hol tárolni a téli-nyári szettet, eéuntam hogy kb 10 évig cipelgethettem a 3. emeletre a téli/nyári komlett kerekeket (felnistől). Eluntam, vettem 4 db új 4 évszakost, amit évek óta gond nélkül használok, pedig azóta már elköltöztem, nagy emelkedőn, szerpentines utakon járok, napi szinten melóba is, hajnali 5-7 között, akkor eléggé lefagyott is tud lenni télen, de ésszel kell vezetni, nem padlógázzal menni emelkedőn, kanyarokban nem a tapadás határait feszegetni. Sose volt olyan, hogy azért nem mentem valahová, mert rossz az idő, kb 30 éve vezetek napi szinten. Most már csak kb évi 7-10.000 km-t megyek, főleg rövidebb városi távokon. A klimaváltozás miatt szerintem itt nincsenek már tartós nagy havazások, járhatatlan utak.

Az viszont igaz, hogy egy normális téli guminak jobb a tapadása, rövidebb a fékút mint egy nyárinak vagy egy átlagos 4 évszakosnak, viszont az enyém a tesztek alapján vizes úton jobb, mint egy hasonló árkategóriájú téli, és inkább ez a jellemző nem a térdig érő hó...

Szerintem aki megteheti, télre rakjon fel új vagy max 5-6 éves téli gumit, nyárra meg nyárit, aki nem jár annyit hosszú távra, meg tud megfontoltan vezetni, illetve nincs második szett tárolására lehetőseég (és nem akar gumihotelre költeni) annak jó a 4 évszakos gumi. Télen nyárival nem közlekednék semmiképp. Valamint jó az épp használt gumit minden évszakban kicsit próbálgatni, elhagyatottabb részen fékezgetni, manővereket próbálgatni, hogyan reagál, jó tudni milyen úton kb mennyi a féktáv vele, és annak tudatában vezetni.

2021. jan. 2. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
4 évszakos bőven megteszi.
2021. jan. 2. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
15%

A napokban tették fel szinte ugyan ezt a kérdést... Nem értem mire jó újra megkérdezni...

Tévedsz, hogy ha abban a hitben vagy, hogy a téligumi kizárólag a hónapokig tartó fél méteres hóban kell!

Ha ennyire biztos vagy benne, hogy a következő hónapokban években sem lesz hó, akkor igazán elárulhatnád nekem a jövő heti lottó nyerőszámait is! Nálunk tegnap reggel konkrétan tükörjég volt az utakon. Előző nap szakadt az eső, ami reggelre szépen le is fagyott.

2021. jan. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, magam is úgy gondoltam, hogy rakatok fel. Szép, vadonatúj hétszemélyes autónk van, rajta elsőrangú michelin gumik, azokat is sajnálom.
2021. jan. 2. 09:13
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Van,ugyanis,kötelező.Valóban,azt propagálják,hogy nincs.Csakhogy az is passzus,hogy az útviszonyoknak megfelelő gumival szabad közlekedni.Ennek bizony,télen a nyári gumi,nem felel meg. Sajáthibás baleset esetén,a károkozón,behajthatja a biztosító a kár összegét,hiszen,nem az útviszonyoknak megfelelő gumi volt az autón.Sarkítva:közlekedésre alkalmatlan járművel okozott balesetet.
2021. jan. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!