Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműszíj szakadás. Emiatt...

Vezérműszíj szakadás. Emiatt történhetett?

Figyelt kérdés

Dieseles. Kb 60 ezerrel ezelőtt volt komplett vezérlés csere. A szakadás előtt 1 hete gázolajszűrő volt benne cserélve, de sajnos a gumigyűrű vagy rosszul lett visszahelyezve, vagy eleve nem volt jó, mert szivárgott belőle a diesel. A régi gumigyűrűvel megszűnt. Nem volt erős folyás, de sajnos mivel a vezérműszíj részén nincs burkolat, így jutott oda is belőle.

Ez kb egy hétig így ment mire észrevettem, és a probléma megszűntetése után, rá egy napra elszakadt a szíj. Ezért tartom furcsa egybeesésnek. Emiatt szakadhatott el?

A szakadás előtt épp, hogy elindultam.



2021. jan. 2. 09:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha folyamatosan áztatta a gázolaj a szíjat, az baj.

De rá is van írva minden szíjra, ha olaj éri, cserélni kell.

Milyen verda ez, ahol közel van a gázolajszűrő a vezérléshez?

2021. jan. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
2.0 cr tdi
2021. jan. 2. 11:41
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

1.2 CRTDI-nél is kb a szűrő mellett van a vezérlés de azon nem véletlen, hogy van egy komoly műanyag burkolat is. Nem tudom az előző tulaj hova tüntette a tiédről.

Pont azért szokott lenni burkolat, hogy semmi ne tudjon ráfolyni illetve attól is védi, hogy valami beleessen.

Ismerős járt úgy, hogy nem volt burkolat, elszakadt az ékszíj és pont begyűrte a vezérműszíj. Motor kuka lett.

2021. jan. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
*hosszbordás szakadt el
2021. jan. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én se tudom. Egy légbeömlő is hiányzott, azt külön rendeltem. Ezt a hülye burkolatot kellett volna. És kb ez a rémálom kép zajlik most le előttem is, mármint ha most emiatt a motor kuka. Csak holnap tudom vinni szerelőhöz. Késő bánat, de ha odabent nem történt nagy baj, akkor egy burkolatot tuti kötelező vennem.
2021. jan. 2. 12:12
 6/14 anonim ***** válasza:

Az mindenképp előny, hogy nem autópályás menetnél szakadt el. Akkor tuti belevert volna a szelepbe a dugattyú. Így minimális esély van, hogy túlélheti. Láttunk már ilyet.

De írd már le pontosan hogy történt. Mentél 50-el és hopp beállt a motor?

2021. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Éppen, hogy elindultam, lehetett vagy 30 méter, első kanyar után elszállt. A probléma csak az, hogy mivel nem tudtam mi van, ezért reflexből újra indítóztam, ekkor hallatszott egy berregés is. És csak azután szálltam ki, hogy belenézzek a motor térbe, amikor láttam mi történt. Az a hang, én attól félek, hogy pont az lesz amit írtál.
2021. jan. 2. 12:32
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

" Ez kb egy hétig így ment mire észrevettem"

Az azért érdekes hogy folyik a gázolaj és egy hétig nem veszed észre vagy leszarod. Annak erős szaga van amikor a meleg motorra ráfolyik vagy a kipufogóra.

Tanuld meg hogy akár mindennap bele lehet nézni , bele kell nézni a motor térbe.

Ez a tandíj!

2021. jan. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

De pont ez az, hogy itt semmi ilyesmi nem volt. Mert nem folyt rá a motorra, az üzemenyagszűrő mellette van, és a szivárgás pedig nem volt erős. Csere után, járatásnál nem is láttam. Minden nap bele nézni a motor térbe...hát oké, nyilván ezzel vitatkozni nem fogok. Egy hozzáértő tetőtől talpig megvizsgálhatja minden nap, így megelőzve a problémák többségét.

Mint kiderült összesen 440 ezer forintos "tandíj" lesz. Amiről megint csak kikérdeném a véleményeket, hogy ezt így látatlanban, javítási költségnek felszámolni reális? (2.0 CR TDI)

2021. jan. 5. 10:15
 10/14 A kérdező kommentje:
8-as. A félre értés végett mármint a ráfolyást úgy értem, hogy igen, mivel az üzemanyaszűrő, és a vezérműszíj elég közel van egymáshoz. És sajnos nincs rajta burkolat. Így arra igen, ráfolyt.
2021. jan. 5. 10:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!