Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak mennyire érné...

Első autónak mennyire érné meg egy városi crossover-t venni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és nem sokára eljutok a forgalmi vizsgáig, és majd amikor sikerül, akkor szeretnék venni magamnak egy autót. Városi crossover-eket nézegettem, mert maga az autó kivitele teszett meg, de nem tudom mennyire tanácsos első autónak venni. Kifejezeten nem vagyok otthon az autós témákban, ezért kérdezem, amiket néztem az az hogy benzines legyen, és max 1,2 millió (mondjuk ez a nagyon max). Mielőtt bárki írná, nem csak abból fogok autót venni, hogy crossover, meg benzines, majd ismerősőöm segít benne, csak azért kérdezem, hogy kicsit jobban tisztában legyekl vele.

2021. jan. 2. 19:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem semmilyen körülmények között sem éri meg városi crossovert venni (hacsak nem egészségügyileg indokolt a magas üléspozíció)


Nem tudom milyen crossover jön ki ennyiből. Lehet célszerűbb lenne egy kis kompakttal kezdeni.

Azon kívül, hogy tetszik, van bármi más, ami indokolja, hogy ilyen autód legyen?

Fenntartás miből lesz?

2021. jan. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

1) Magáncélú személyautónál nem értelmezhető objektíven a megéri-nem éri meg kérdés. Ha neked az autó által kínált kényelem és szabadidő megéri azt a (nem kevés) pénzt, amennyit költeni kell rá, akkor megéri.


2) 17 évesen gondolom még suliba jársz, rendszeres jövedelmed nincs. Miből fogod fenntartani az autót?


3) Városi crossoverek kb. az utóbbi 10 évben terjedtek el. Ennyi pénzért kb. 15 éves autók közül válogathatsz. Milyen típusra gondoltál például?


4) Mi a különbség az "első autó" és pl. a "tizenharmadik autó" között? Szerintem mindig olyan autót kell választani, ami kielégíti az igényeidet és belefér a keretedbe függetlenül attól, hogy hányadik autó.

2021. jan. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

Igen.


Azzal egy életre megtanulod, hogy mivel jár az autózás.

Súlyadó, nagy fogyasztás, drága alkatrészek, parkolási gondok, (nincs hely, meghúzod, másokat meghúzol,...)

2021. jan. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
10%

Ne, véletlenül se


vegyél 250 ért egy régi suzuki swiftet 400 ból kulcsa kész 5 évig mehetsz vele tökéletes lesz megtanulni autót vezetni, a városi terepjáró autóidegen embereknek való akiknek semmi érzékük az egészhez ezért az autójuk gondolkodik helyettük lásd tolatóradar holttér érzékelő tempómat kutyaf..sza....tanulj meg vezetni csak ezt tudom javasolni erre jó a swift

2021. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Felejtségetk már el ezt a hülyeséget, hogy elsőnek roncs autót vegyen! 250ért még egy jobb 50-es robogót sem kapsz, nem, hogy autót.


Ha a crossoverek tetszenek, akkor vegyél olyat, nincs ezzel semmi baj. Olyat válasszál, amivel akár 5-10 évig boldogan fogsz járni.

2021. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%
senki nem említette a roncs szót...vannak szép garázsban tartott swiftet kikérem magamnak a roncs kifejezést
2021. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Pedig igaza van #5-nek, minek kell a keret negyedéért papírdobozt ajánlgatni?
2021. jan. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Első autónál kb csak az számít, hogy használt és nem drága, amit nem sajnálsz majd, ha esetleg megsérülne mig belejösz a vezetésbe.


Az összes többi szempont akárhányadik autóra érvényes, hogy a célodnak feleljen meg és a pénztárcádnak.


Az én első autómnál az volt a szempont, hogy legyen nagy csomagtere, , hogy tudjam belepakolni a munkámhoz való felszerelést és ne sajnáljam ha bekoszolódik.

2021. jan. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Lényegében valahogy úgy tervezem, hogy a családban van egy régi Suzuki Swift, ami arra jó lesz, hogy belejöjjek a vezetésbe, ez sztem egy 2 hónap lesz max és utána szeretnék venni, a városi crossoverek azért jönnek be, mert nagy a belső terük, illetve magasak, ami tetszik. Igen tisztában vagyok hogy kifejezetten sok elmegy autóra, mint ahogy azt az előzőekben írta az egyik válaszoló is, de az elmúlt évek nyarain sokat dolgoztam, hogy majd tudjak venni önerőből egy autót és ameddig nem lesz állandó keresetem, addig fent is tudjam tartani, illetve örököltem is pénzt, amit bár nem erre szánok, de végső esetben hozzá tudok nyúlni. Első autó alatt azt értettem, hogy egy olyan autó, amit egy nem profi sofőr használ, tehát nem az alapoktól kezdem vele (mert az alapok azok már megvoltak a suzuki-val ugye) és ezek után is megéri-e, vagy inkább egy sedan vagy kombi felé nézegessek. Például nem e hajtom szét valamelyik alkatrészét a kezdeti bénaságommal, meg ilyenek.
2021. jan. 2. 21:24
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azzal azért tisztában kell lenned, hogy egy SUV semmivel sem nagyobb beltérben, mint az azonos padlólemezre épült normális párja.

Csináltál valaha legalább közelítő kalkulációt, hogy jövedelem nélkül meddig tudod fenntartani az autót? Mert ha nem mész vele, akkor is viszi a pénzt.

Azt meg se kérdezem, hogyan jött ki a matek, hogy két hónap (nem km), elég lesz a rutinhoz

2021. jan. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!