Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire volt káros az autóra...

Mennyire volt káros az autóra az, ha a sárba ragadás után többször próbáltunk vele kijönni (hintáztatás), illetve a kihúzatása közben is erőltettük kényszerűségből(fokozott gázadással, közben pörgött magában a kerék stb.)?

Figyelt kérdés
Egy hete beragadt a dízelüzemű 1.9 dci Lagunám a sárba. Mivel több autó van itthon, meg tudtam oldani, hogy munkába más kocsival járjak. Természetesen az egy hét alatt többször megpróbáltam hintáztatással (plusz ruhákat tettem alá) kijönni, sikertelenül. A mai napon sikerült egy Nivával kihúzatnom, ugyanakkor eközben is fokozottan kellett nyomni a gázt, majdnem a Niva is beragadt. Jövő héten vittem volna egyébként is olajcserére a kocsit. A kérdésem (mire ment rá a terhelés leginkább, mi szenvedhetett kárt a kocsiban leginkább) azért vetődött fel, mert akkor esetleg erre is ránéznek a szervízben. Én a kuplungra gondoltam. Hozzáteszem, a kocsiban 470 ezer km futásteljesítmény van, ami azért lényeges szerintem.

2021. jan. 3. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
semmi baja nem lesz..
2021. jan. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Tdi -vel egyszer ragadtam be majdnem, nem sok volt, hogy megálljon, szerintem a kettöstömegűnek jobban fáj ha vontat vagy ezeregyszázas fordulaton van amíg emelkedőn mész. Amikor kipörögve kimentem vártam picit mielőtt leállítom a turbó miatt, de annyira nem érintett meg a dolog, meleg motornál azt csinálsz amit akarsz, a hajtás meg úgy is kap szóval max. 50 km vettél ki az életéből.
2021. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Meglehet úgy is hintáztatni hogy semmi baja ne legyen, de úgy is hogy szarrá égeted a kuplungot.

EZt így mi nem igen tudjuk megmondani.

2021. jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lett baja. Egyébként kiáshattad volna a sárból.
2021. jan. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem lett baja, de ha elégett a kuplungot az fájni fog
2021. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kuplungra nem tud ránézni a szerelő mivel nincs röntgen szeme.

Valószínűleg nagy baja nem lett neki.

2021. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg semmi baja. A felniből ki kell takarítani a sarat, ha még nem tetted meg, mert szét fog rázni a kerék.
2021. jan. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!