Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mások számára is furák ezek a...

Mások számára is furák ezek a hangtalanul guruló autók?

Figyelt kérdés
Akár elektromos akár hibrid ami átvált benzinmotorról lassú gurulásnál. Látom hogy jön,de közben semmi hangja :D
2021. jan. 3. 13:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem, és nem is hangtalanok. Sokszor jobban hallatszik az elektromos autoknak az a villanyautós morgasa, mint a modern dízel vagy benzines autók motorhangja.
2021. jan. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
50%
Igen. Nagyon zavarnak. Már úgy megszoktam a paták csattogását, amikor kocsi közeledik. Aztán az a fránya germán feltalált valami Patentwagent, azt a ló nélküli ördögszekerét, hogy miért is nem tud a fenekén ülni az ilyen, minek kell folyton újítani, amikor mindenre minden már ki van találva.
2021. jan. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
38%

Lehet hogy csak nekem van ennyire jó hallásom de én 30 méterről is tisztán hallom az elektromos autó hangját, mint a távirányítós autó csak mélyebb frekvencián! Pontosan tudom mikor gyorsít vagy a kerekek hangjából hogy mikor lassít!

A hibrideknél is tudom mikor gyorsít, lassít feltéve ha az elektromotort használja, mert a szimpla benzines (vagy dízeles) motor még üresben is pörög egy adott fordulaton, elnyomja a kerekek hangját is, így sok esetben nehezebb megállapítani egy benzinmotoros autóról hogy lassít e vagy sem!

Szóval szerintem az elektromos autók jobban beazonosíthatóak mert nem hangtalanok csak halkabbak és ezért más hangok is hallatszódnak nem csak a motor brummogása!

Ez csak jó ügyvédi duma hogy azért veszélyesek a villanyautók mert hangtalanok, egy balesetnél nem az eszköz a hibás hanem az aki nem nézett körbe átkelésnél illetve aki nem figyelt az átkelőre!

2021. jan. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!