Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miből lett kifizetve az autód?

Miből lett kifizetve az autód?

Figyelt kérdés
Honnan van a pénz rá?

2021. jan. 3. 22:34
A kérdező szavazást indított:
Egészben kaptam
Részben kaptam rá/örököltem, részben én dolgoztam meg érte
Részben kaptam, részben én kerestem meg rá, és még hitelre lett véve
Csak a saját keresetemből, részben vagy teljesen hitelre
Egyben kifizettem teljesen a saját munkámmal megkeresett pénzből
41 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Megdolgoztam érte. A fizetésemből mindig raktam félre annyit amennyit tudtam hogy az autóra megy és amikor összejött annyi amennyiből már érdemes volt egy elfogadható használt autót venni akkor körbe nézelődtem hogy mi jöhet szóba amit egyben kitudok majd fizetni és marad annyi ami kell az átírásra, pár dolog cseréjéhez. Kb 2 év alatt gyűlt össze annyi amennyiből már tudtam venni egy elég jó autót. Persze úgy hogy egyedül laktam egy kis lakásba ami anyámé nem volt egyszerű, de legalább nem ment el a pénzem albérlet díjára, mert eredetileg albérletbe mentem volna csak úgy alakult hogy anyám lakásából kiköltöztek az albérlők így megkaptam én arra hogy használjam. Ha albérletbe lettem volna meg szerintem most is abban lennék akkor szerintem hitel nélkül soha nem lett volna pénzem autóra. Hitelből meg nem akarok autót venni mert egyrészt az autó értéke úgy is romlik, másrészt jóval többet fizetek vissza mint amennyiért az autót akkor megvettem. Ha teljesen új autót vennék hitelből ugyan ez lenne, majdnem a duplája megy vissza a banknak mint amennyiért az autót megvenném. Nem egy és nem kettő ismerősöm járt így mire kifizette a hitelt és vége lett látták hogy majdnem dupla annyi ment a banknak mint amennyit megért akkor az autó, most meg negyed annyit ha ér. Van olyan ismerősöm akinek már meg sincs az autója és most fél éve fizette ki az utolsó törlesztőt, azóta az autó a roncstelepen áll széjjel rohadva, ha még nem zúzták be azóta.
2021. jan. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Karácsonyra kaptam (20 éves használtautó, nem milliós tétel).
2021. jan. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

A jelenlegi automat a keresetembol vettem de nem kellett ra sokat sporolni mert olcso auto.

Az elso automat is igy vettem. Egy autom volt amit kaptam de az a felesegem szuleinek az oreg levetett autoja volt amit a roncstelepre vittek volna szerintem de en meg 1 evig jartam vele.

Van egy autonk ami hitelre van, az gyakorlatilag a felesegem neven van, o is hasznalja de a hitelt ketten vettuk fel ra. Megeri hitelre is venni autot ha tudod hogy hosszutavon tervezel vele. A felesegem szereti az autojat es mivel fiatal autorol van szo ezert meg legalabb 10-15 evig tudjuk hasznalni.

2021. jan. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Kaptam, szüleim bontóba akarták dobni, én meg ismertem egy műszaki vb.-t akinek utolsó hetei voltak nyugdíjig , sulis voltam.. semmi pénzem nem volt szinte csak amit tippmixből tudtam faragni, lett egy bontószökevényen 2 év műszaki aztán úgy lett az első. Megtudták a szüleim 1.5 év után aztán kivettek alólam majd vett Apa magának egy másikat aztán ami volt neki odaadta. Azóta is az van és terveim szerint marad is, klímás 1995-ös Swift, életbe nem lesz ennél igénytelenebb autóm, 80 ezerért körbe lakatolták! ♡♡♡♡ mindent megtudok rajta csinálni. ♡♡
2021. jan. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Apám nekem adta, amikor lecserélte újabbra, szóval ingyen volt. 17 éves volt akkor az autó, azóta már 20, és fél millát sem ér.
2021. jan. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
Én pénzből fizettem ki.
2021. jan. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Spóroltam rá plusz kivettem a nyugdíjpénztáram hozamát, így is 3 részzletben fizettem ki egy közeli rokonnak. Akkor 14 éves autó volt 700 ezerért.
2021. jan. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Saját keresetből, de sajnos szükség autó lett, mert az előző megkotlott (vezérlés szakadás) és SOS kellett egy másik így a mostani nem a szívem csücske
2021. jan. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
ingyen kaptam családtól
2021. jan. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Saját pénzből, kb 1-évig nem ettem jóformán csak krumplit, meg gyümölcsöket amik a kertben voltak, így tudtam venni 400-ért egy autót.


Végülis köszönhetően a jelenlegi rezsimnek jobban élek mint a világháború alatt az emberek, no nem sokkal, de hát na.

2021. jan. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!