Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora profitjuk van az...

Mekkora profitjuk van az autógyártóknak?

Figyelt kérdés
Hallottam olyanról, hogy olyan hihetetlen profitot szereznek egy autóval egyes gyártók, hogy ha az adott illető aki a gyártónál ezekkel foglalkozik, megmondaná valakinek akkor konkrétan "meg kellene ölnie". Mert, hogy olyan alacsony a gyártási költsége és a profit amit rajta szereznek az olyan magas.

2021. jan. 4. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne is gondolj arra, hogy pár tízezerből megvan egy kocsi gyártása. Oké van némi profit is rajtuk, de a gyártási költség mellett ott van a sok adó.

Az a "meg kellene ölnie" meg nettó hülyeség.

2021. jan. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván hatalmas profit, de

Tervezés, gyártás összerakás, garancia, büntetés, adó, raktárazás, alkalmazottak...

2021. jan. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Filléreket keresnek rajtuk. A szakszerviz hálózat, ami életben tartja a gyártókat.
2021. jan. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nem is annyira az autógyártók kaszíroznak rajta, hanem a beszállítók. Hogy ők mennyit, az pedig változó. Én az elektronikai oldalába látok bele az autóknak, villamosmérnökként. Vannak olyan rendszerek, amiken nincs sok hasznuk, meg vannak olyanok is, amiken több 1000 százalékos profitot tudnak termelni. (Pl. motorvezérlő egység, belsőégésű autóknál. Terveztem ilyet én is, sok gyárit láttam szétszedve, 10-15 ezer Forint körüli darabáron legyárthatóak nagy tételben. Mégis 1 millió felett értékesítik őket egy új autónál.)
2021. jan. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minél "exkluzívabb", drágább, annál többet. Az autógyártók darabonként a legkevesebbet keresik a kicsi, városi autókon, míg a zászlóshajókon a legtöbbet.

Ha eladott darabok alapján is nézzük szerintem a középkategórián lehet a legtöbbet szakítani, mert ott lehet a darabszám és a darabonkénti profit szorzata a legmagasabb.

2021. jan. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem olyan sokat. Egy egy uj modell kifejlesztése többszáz millio euro. Van ami megtöbb. Persze ezek aztán eloszlanak mert néhány ezer elkell belöllük meg más modellek is megkapják az azokba fejleszett technologiát.

De van mellettük rengeteg fix költség ami magára autóra vonatkozik darabonként,ami már nem oszlikel.


A tömeg modellek amik hozzák a lovét. Meg a szerviz.


Persze kilehet hozni AMG Black series g63 at ami bőven nem kerül annyiba mint amenyiért adják de nem az a jellemző. Ott sokat kaszálnak a gépen.


De ez megölés hülyeség. Elérhető az autogyárak profitja a neten, biztos van benne csúsztatás de nem akkora hogy halomra öljék a népet.

2021. jan. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!