Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan lehet tudni hogy...

Honnan lehet tudni hogy eredeti vagy utángyártott a katalizátor az autó alatt?

Figyelt kérdés

2021. jan. 4. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
azt hittem a te fajtádnak mindegy
2021. jan. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az eredetibe minden esetben bele van ütve a gyári azonosító szám illetve adatok.
2021. jan. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szuper. Autót akarnék venni, az eladó azt mondja eredeti, én meg nem tudom hogy tényleg így van - e, autós ismerősöm meg nincs.
2021. jan. 4. 13:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Vettem-adtam már néhány autót, de sosem jutott az eszembe, hogy a bemásszak az autó alá, és katalizátor eredetiségét, a palástjába beütött számokkal azonosítsam.


Különben melyik a jobb?

Ha egy 20 éves autó - vagy 300ezer km. lefutása után- még az eredeti katalizátorral büszkélkedik, vagy megérett a cserére, és a legutóbbi vizsgára kapott egy utángyártottat?

Szerinted? ;)

2021. jan. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát amikor azért akarják drágábban adni mert ez még az eredeti olyankor nem árthat tudni.


Hogy gyakorlati szempontból melyik a jobb az egy adás - vétel esetén nem gondolnám hogy számít.

2021. jan. 6. 21:43
 6/7 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.

Ha azzal "érvel" az eladó, hogy az eredeti katalizátor miatt drágább az autó, akkor válaszold azt: az NKH vizsgabázison úgy tájékoztattak, hogy 150-200 ezer után cserélni kell, különben nem megy át a műszakin.


/azt csak halkan mondom, hogy 20-40 ezer között kapsz utángyártott katalizátort 1év garanciával/

2021. jan. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Manapság nagyon megugrott a használt katalizátorok átvételi ára. Esetenként akár 80-100e Ft-ot vagy többet is adnak értük típustól függően.

Mivel az átvevők a gyári szám alapján azonosítják be és adják meg az érte kapható összeget, a bontott utángyártottak nem érnek semmit.

Ekkora összegnél pedig már simán megjátsszák azt, hogy eladás előtt vagy csak sóherságból kivágják az amúgy hibátlan gyárit és egy bontott utángyártottat tesznek fel helyette.

Ezért magasabb az értéke egy gyári katalizátorral szerelt autónak.

2021. jan. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!