Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány éves korodtól tudsz vezetni?

Hány éves korodtól tudsz vezetni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 4. 16:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
#7: ijjj, te tényleg közveszélyes vagy. Az ilyenek miatt vannak a legnagyobb balesetek. Használj akkor navigációt, nézd át előre az útvonalat, menjél lassabban, de ne állj meg az út közepén! Ha pedig rájössz, hogy hibáztál, ne ess pánikba, gurulj tovább az autópályán, aztán majd lejössz, 10-15 km-enként van lejáró, de sokszor gyakrabban. Legrosszabb esetben veszel egy 10 napos matricát háromezerért, de az még mindig jobb, mint ha balesetet okozol. Nem bántásból, de biztos, hogy én is kiborultam volna a mögötted jövő helyében.
2021. jan. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
12 évesen vezettem először, ami abból állt hogy a fater mondta nyomjam ki a kuplungot, berakta egyesbe, felengedtem, mondta megint nyomjam ki, berakta 2-be. Majd mentünk egyenesen alapjáraton, jött a kanyar és félve, de határozott szavakkal mondta hogy tekerjem azt a kormányt, mert ha megkarcolom a kocsit (földút szélén az ágakkal) akkor a fülemet a kezembe adja. Motort is ennyi idősen vezettem először, és az utca végén mivel nem tudtam behúzni a kuplungot (gyenge voltam, meg nem érte el rendesen a kezem) lefulladt majd álló helyben eldőltem és megégette mind a két lábam a kipufogó. 14 évesen már viszonylag jól motoroztam, azóta is napi 150 km-t megyek (munkám miatt), kocsira 17 évesen lett jogsim, azt csak jogsival mertem vezetni, hisz míg motorral kb csak magamba tehetek kárt, addig kocsival másba is így nem vállaltam a rizikót. Azóta meg van a B, A1 kategória, és most kezdtem a C-t, ill. júniusban kezdem az A2-t meg ha minden jól megy az E-t is.
2021. jan. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
66%
#11 Megijedtem, hogy ha felmegyek a pályára, akkor fizethetek 100 ezres büntetést. Bevétel nélküli élettel ezt nem engedhetem meg magamnak, benzinre se telik. Alapból nem érdekelt volna, hogy emiatt 10-15 perccel később érek oda, ahova megyek, de a büntetéstől konkrétan befostam a kocsiban és emiatt "vészfékeztem". Viszont a navigáció ment, csak az anyósülésen volt és csak hallgattam, nem néztem rá és ezért zavarodtam meg, mert nem mondott semmit pont akkor. Fogok most már venni egy mobiltartót.
2021. jan. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%
12 évesen vezettem először személyautót. 16 évesen már mentem párszor a faluban. A jogsit 20 évesen szereztem meg.
2021. jan. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
#13: van már türelmi idő az autópályán, azt hiszem 1 óra onnantól, hogy látott az első ellenőrzőkapu. Szóval nem kell megijedni emiatt. És a büntetés nem 100 ezer forint, hanem kb 10. Persze elhiszem, hogy az is fáj, ha benzinre sincs pénz. Köszi, hogy elmesélted, legalább tudom, hogy erre is kell figyelni az utakon, hogy valaki esetleg megijed egy autópálya felhajtón.
2021. jan. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
#13 Ha ennyire nem tudod megfelelően kezelni a különböző helyzeteket, ne vezess többet!
2021. jan. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
66%

Már egész kis korom óta sokmindent tudok vezetni.

Pl. naplót, kecskét, háromkerekűt, váltóáramot...

Ha autóra gondoltál, gyerekként már Apukám öléből "vezettem"

(azaz fogtam a kormányt, és vigyorogtam)

Különben 12-14 éves kor környékén próbálokoztam elóször otthon az udvaron az elindulással......elég sokszor.... aztán egyszer végre elsikerült is.

Ennek több évtizede, azóta is minden nap vezetek.

2021. jan. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
75%

#15 igen, friss jogsisként még fogalmam nincs, hogy mi hogyan működik.

#16 nem kéne, de a világ legjobb dolgát nem akarom feladni. Ez olyan skill, ami elengedhetetlen nekem. Enélkül inkább lennék öngyilkos. Az a baj, hogy nem csak a vezetési helyzeteket nem ismerem fel, de semmit sem. Kivétel nélkül mindig rosszul döntök mindenben.

2021. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Aztán a rossz döntéseddel megölsz egy ártatlan családot és cseszheted az elengedhetetlen skillt (ami nincs).
2021. jan. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!