Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóra felvenni hitelt 23...

Autóra felvenni hitelt 23 évesen fix, stabil munkahellyel mennyire vállalható az alábbi szituációban?

Figyelt kérdés

Fél éve van stabil munkahelyem (lett volna hamarabb is ha nincs a vírus ugyebár, de nem volt felvétel), ahol bruttó 245 az alapom, nettó 350-et is megkeresek akár túlórával. Jelenleg van egy autóm ami nagyjából 1,2 millió forintot ér, tehát ezt eladnám. Illetve van félretéve 800 ezrem. Az általam választott autó újonnan, szalonból 5 millió forintba kerül. Tehát 2 millió forintos önerőm lenne, így kéne még 3 millió forint kölcsön.


Ha fixnek érzitek a munkahelyet, be meritek vállalni? Vagy csak elmennétek érdeklődni különböző bankokba, hogy mik a lehetőségek? Esetleg várjak még, hogy egy éve legyek a cégnél?


Attól tekintsünk el, hogy szalonból felesleges, stb...



2021. jan. 4. 23:11
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
93%
Igy kell adakozni a banknak.... Mire kifizeted a részleteket az 5 milliós autódért 6 és felet fizetsz kb.
2021. jan. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj, de látszik hogy első vagy legalábbis nem sokadik munkahelyed.


Mindegyik azt mondja hogy fix és hosszú távon számítanak rád. Majd ha nem úgy jön ki a lépés akkor leépítenek. Hat hónap ne haragudj de semmi. Alig járt le a próbaidőd.

Jelenleg meg pláne kiszámíthatatlan a szituáció.


Autóra a hitel amúgy is kockázatos. Megértem miért tennéd. Gondolom a logika az hogy akkor egy garanciálisat hozol ki a szalonból és 3-5 évig legyen a gyártó gondja bármi hiba, te fixen fizetsz ami kiszámítható, azzal szemben mintha vennél egy olcsóbb idősebb autót amire lehet ugyan annyi rá megy csak a szervízre.

Ebben is van logika. Viszont azt gondold át hogy utobbiból ki tudsz bármikor szállni. Ha eleged van eladod. Lehet buksz rajta. De ha a hiteles autót eladod vagy ellopják akkor azt továbbra is fizetned kell. Akkor is ha megszűnik a munkahelyed.


2 millió forintért tényleg lehet már válogatni a használt autók közül is. Természetesen mindig benne van hogy ami nem garanciás azzal szarba nyúl az ember (garanciással is de ugye az nem az ő baja). Viszont így max a 2 milliódat bukod be és amit ráköltesz, amíg azt nem mondod elég. Ha meg felveszed a hitelt akkor hosszú időn keresztűl bukod a pénzt és többet.


Te tudod. De én nem vállalnám be. Én kb 1,5 millió környékén néznék valamit ami tetszik. A maradékot meg félretenném fenntartani.


A munkahelyedet meg a mai világban sose vedd készpénznek. Annak a világnak hogy az embernek egy vagy két munkahelye legyen egész életében és azokkal tervezhessen hosszú távra rég vége. Én a helyedben ha nincs feltétlen szükséged az autóra nem is vennék. Annyi idősen mint te persze megvettem mert arra vágytam. De így kicsit idősebb fejjel inkább olcsóbb autóban ülni de tudni hogy van tartalék sokkal jobb mint a drága autót hajtani. Persze a te döntésed, egyszer vagy fiatal. Csak a hitel olyan dolog amit sokáig cipelsz.

2021. jan. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 mindentudó99 ***** válasza:
89%
Aztán arra keresel hogy törlessz? Hülyeség.
2021. jan. 5. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
81%

Te tudod, hogy a jelenlegi autód használata mellett mennyire van szükséged az autóra. Ha szükség van rá akkor vedd meg.


Mintha egyébként azt a most 1,2 milliót érő autót ne kellene 5 év múlva lecserélni, hogyha tényleg szükség van arra, hogy megbízhatóan elvigyen Aból B-be.


Azoknak is igaza van, akik szerint lehet ám olyan dolgot is venni, aminek az értéke az idővel növekszik, merthogy az autó nem ilyen. Az autó azért van, hogy hasznot termeljen. Főleg a szalonautó.


23 évesen tudásba fektetnék, a vágy tárgyainak lehet élni 30 40 évesen is.

2021. jan. 5. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


A válaszokat olvasva arra jutottam, hogy várok még ezzel, spórolok, és legfeljebb 1 milliót veszek majd fel, ha annyi választ el tőle.

2021. jan. 5. 06:27
 16/43 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy jó döntés.
2021. jan. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
78%

Semmi baj nincs az autóhitellel, de szerintem ez sok lenne.

Eleve baromi nagy lesz az értékvesztés egy új autónál. De én max 30% hitelt vennék fel autóra.

Ha összetöröd, akkor biztosító kifizeti a roncsot, abból a hitelt és nem marad adósságod.

2021. jan. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is spórolj még kicsit, hogy legalább 50% legyen az önerő. Utána szerintem vállalaható.
2021. jan. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
34%
Hitelt csakis ingatlanra.
2021. jan. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
Saját ingatlant nem tervezek venni. Cascot érdemes rá kötni? Úgy láttam, hogy eléggé magas az ára. Valakinek ezzel tapasztalata? Vagy csak a kötelező?
2021. jan. 5. 10:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!