Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóra felvenni hitelt 23...

Autóra felvenni hitelt 23 évesen fix, stabil munkahellyel mennyire vállalható az alábbi szituációban?

Figyelt kérdés

Fél éve van stabil munkahelyem (lett volna hamarabb is ha nincs a vírus ugyebár, de nem volt felvétel), ahol bruttó 245 az alapom, nettó 350-et is megkeresek akár túlórával. Jelenleg van egy autóm ami nagyjából 1,2 millió forintot ér, tehát ezt eladnám. Illetve van félretéve 800 ezrem. Az általam választott autó újonnan, szalonból 5 millió forintba kerül. Tehát 2 millió forintos önerőm lenne, így kéne még 3 millió forint kölcsön.


Ha fixnek érzitek a munkahelyet, be meritek vállalni? Vagy csak elmennétek érdeklődni különböző bankokba, hogy mik a lehetőségek? Esetleg várjak még, hogy egy éve legyek a cégnél?


Attól tekintsünk el, hogy szalonból felesleges, stb...



2021. jan. 4. 23:11
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
86%
#20 A legtöbb helyen kötelező a Casco ha lízingelsz kocsit. De ha hitelt veszel fel akkor is érdemes a Casco szerintem egy drágább kocsinál.
2021. jan. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
91%

hiteles kocsira vagy a bank követeli meg a cascot, vagy a saját józan eszed.

ha a hitelezett kocsit ellopják, vagy (G)TK lesz, a bank egy összegben követeli vissza a fennálló tartozást.

Ne vegyél fel hitelt kocsira, csak akkor ha munkaeszköz és megtérül (neked nem az).

Ami kocsid van, azt tarsd karban. A kamatok helyet meg locsolhatod benzinre a pénzt, és használhatod a kocsit.

2021. jan. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

Eléggé igényes az autó, sokszor beszarik rajta valami. Múltkor például a gyertya trafó ment el, és két hengeren ment az amúgy is harmatgyenge 3 hengeres kocsi, ugrált a motor. Szinkron gyűrű is beadta már a kulcsot, és akkor ott vannak a kopó cuccok amikkel ÖNMAGÁBAN nem lenne gond. Viszont az egyik válaszoló rá tapintott a lényegre, hogy egy új autót csak tankolni kéne, míg ezeket a szarokat már-már kamat jellegű érzéssel fizetem.


Próbálok erősen mérlegelni egyébként. Ha minden jól megy, nyáron 3,5 millió forint üti a markomat, plusz a jelenlegi kocsimat eladnám. Úgy is butaság?

2021. jan. 5. 12:33
 24/43 anonim ***** válasza:
90%

Minden pénzedet beletenni egy új autóba, ami 5 év múlva a felét se fogja érni? Én nem tenném, ha engem kérdezel. Az meg a másik, hogy szép és jó, hogy ,,4 990 000Ft-tól”, de amint elkezded felextrázni, máris 6-7 millió. Ha meg csak azokat rakod bele, amik már 10-15 éve is voltak, akkor minek új autó? Annyi pénzből vehetsz egy 5-10 éves jó állapotút, amit élete végéig tudsz szervízelni a megmaradt összegből.

Nem akarlak lebeszélni, de szerintem hülyeség az összes pénzedet egy autóba tenni.

2021. jan. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
92%

#23: nekem "új" autóm van, mármint újonnan vettem 4 éve. Nemprémium, Kia ceed.

A "csak tankolni kell" azért úgy néz ki, hogy évi 160e casco, kb. évi 60 az időszakos szervíz (ha nem mész vele sokat).

kell egy téli kerékszett, kötelező nyomásszenzorral, durr 200e Ft.

És még egy ilyen ertéktartó kocsinál is kb évi 500e az ertékvesztés az első években (mondjuk 5 évig biztos)

Annyi igaz, hogy baj nincs vele, megbízható, kényelmes, az 1.6 motorral nem egy versenygép, de közlekedésre tökéletesen elegendő.

Ha megüti a markodat az a 3.5 misi, akkor gondold újra, én hitelt akkor sem vennék fel a helyedben, visz elég pénzt a kocsi fenntartása is, akkor is ha zsírúj.

2021. jan. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 mindentudó99 ***** válasza:
89%
Muszáj olyan drága ùj autót venni?
2021. jan. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
Nem muszáj, de nagyon-nagyon szívügyem ez az autó. Még jó párszor át fogom gondolni az biztos.
2021. jan. 5. 20:25
 28/43 anonim ***** válasza:
82%
Vedd meg, de tényleg! Garantálom hogy az lesz az első és utolsó alkalom, hogy minden megtakarításodat egy autóra költsd. Saját hibájából tanul az ember. Ne legyen így, de...Majd ha netalántán elküldenek a munkahelyedről, te meg ott állsz pénz nélkül egy 2 milliót érő autóval (amire vagy 7 milliót költöttél), át fogod értékelni a dolgokat.
2021. jan. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
Ma kaptam a hírt, miszerint jövő héten dől el, hogy 1 vagy 2 műszak lesz-e a háromból. Ez nekem már bőven elég indok, hogy át értékeljem a feltett kérdésem.
2021. jan. 6. 07:30
 30/43 anonim ***** válasza:
91%
Autót nem veszünk hitelre...
2021. jan. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!