Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swiftben hiba?? (Többi...

Suzuki swiftben hiba?? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon nagyon sok helyen olvastam,hogy a 2005-2010 közötti suzuki swiftnek milyen gyakori velejáró problémái vannak.

Ezek pl beesik a fék (abs kocka hiba)

Katalizátor hiba,ahol 20bol 20 helyen azt olvastam,hogy cserével oldódik meg a probléma.

Illetve az 1.3.benzinnél nagyon gyakori a nyelestengely csapágy meghibásodása. Olvastam tulajoknak is tapasztalatait 10ből 9 valamelyik hibát talasztalta,valamelyik mindegyiket.

A kérdésem pedig az lenne(mivel sok helyen úgy írjak,hogy 2005-2010 swifteknél az a baj ,hogy stb..) hogy ez a facelift után azaz 2010-11-12es swifteknél már nincs ez a hiba/hibák? Itt jött ugye 1.3 helyett az 1.2 benzines 94 lovassal.

Ebben a modellben is még hagytak úgy mindent,vagy itt változott a dolog és csak tényleg a 2005-2010 közötti szériára vonatkozott ez?

Nő vagyok igy bocsánat,ha rosszul írtam valamit,laikusként írtam.

Csak mert szeretnék egyet venni kb 2012est 1.2benzin motorral,de nem tudom h ott modell frissitesben ez az újabb swiftben(2010utani pl 11) hogy vannak e,vagy ezekkel mi a gond.

Illetve mennyi különbség van fogyasztásban? A 2005-10kozotti ugye ott 1.3benzin es az újabb fajta pl 2011 1.2benzines között? Városi használatban.

Ha valaki tud segíteni ebben,meghálálnám,nagyon köszönöm!

Bocsánat a regényért ❤



2021. jan. 5. 02:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Lehet ám főtengelycsapágyas is az autó vagy lehet repedt a hengerfej, vagy elszakadhat a vezérlés.


Ezek mind filléres alkatrészek, amiket itt felsoroltál, arra kell figyelni, hogy olyan autót kell venni, amit nem törtek többször totálkárosra, és nem is eszi a rozsda. És ha már megvan, akkor tartsd be a szervíz utasításokat.

2021. jan. 5. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

nekem 2005-ös automata 1.5-ös szwiftem van..rémülten olvasom a jelzett hibákat.

A nejem vezeti, én csak karbantartom. Rozsdafolt sehol, ennél is előfordult, hogy lent fogott a fék..fura, de nem jelzett fékhibát, szerencsére elegendő volt utántölteni a fékfolyadékot. Nekem is ajánlottak alkalmi vételként 40e Ft-ért abs kockát..


Ha bármelyik évjáratból vennél, a karoszszéria hibátlanságára fókuszálj. Se rozsdafolt, sem javításból származó hézag ne legyen. A fogyasztása ne érdekeljen, mert az annyi, amennyi. Ha érvényes a műszakija, akkor ott megmérték. A katalizáror, a két lambdaszonda az kopó alkatrész..ha kell, akkor csere.


Ingyen nem lehet autót tartani..


Csak zárójelben, a nejem a harmadik automata szwitjét használja, még egyser sem volt műszaki problémája.


Vételkor a festék vastagságát(is) nézesd meg valakivel. Abból sok minden kiderülhet.

2021. jan. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ezért nem vennék soha ilyen kis köbcentis motorral. Kihegyezett motorok új korukban jók meg jól fogyasztanak, de 10 évesen már minden baja lesz. Vegyél inkább 1.6-os szívó motorral SX4-et
2021. jan. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Wadmalac ***** válasza:

Ebben az ár-, méret- és köbcenti-kategóriában nem nagyon találsz ennél kevésbé hibásodót és olcsóbb alkatrész-ellátásút.


Szóval ha nem volt törve, nem rohad, lásd fenti felsorolásokat, mire kell ügyelni, nem nagyon lesz vele gondod, illetve más kocsival jó eséllyel több lenne.

A kérdésbeni potenciális hibalista szinte minden más kocsinál hosszabb (és drágább) lenne.

2021. jan. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nektek!

Igen ezek így vannak, csak hogy mindenhol ugy írják, hogy a 2005 es 2010 közötti swifteken........

Azért is tettem fel ide a kérdést, hogy a 10 utánit már javították?

Egyébként igen,nyilván ezek így vannak amit írtok, köszi

2021. jan. 5. 12:45
 6/18 Wadmalac ***** válasza:

"Azért is tettem fel ide a kérdést, hogy a 10 utánit már javították?"

Erre nem vennék mérget, a szervizeknek is élnie kell valamiből.

:)

2021. jan. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Na majd egy szervizest megkérdezek akkor,h ezek már jobban beváltak kicsivel ,vagy ugyan az.

Es nagyon köszi a választ!

Egyébként aki írta a fogyasztást, nyilván igen,alap h annyira koltsunk, csak a 2005-10kozott 1.3benzin az 8-8,5litert ir városban, ez az 1.2es 2010 utáni pedig 6,1et. És nyilván valamilyen szinten fontos nekem,de csak azért mert én munkából adódóan csak városban használnám, és kb napi 120-140km minden áldott nap városban.

Azért is gondoltam erre a kocsira igazából,esetleg még a Honda jazzt néztem. Nem tudom.

2021. jan. 5. 13:22
 8/18 Wadmalac ***** válasza:

"esetleg még a Honda jazzt néztem"


Hát azzal a szervizesek nem fognak szeretni. :)

Iszonyat kitekert szerelési megoldások vannak benne (ez már az első otthon kivitelezni próbált fényszóró izzócserénél kiderül :D), de az is megbízható jószág.

Csak szerintem a Swifttel egyező korú, állapotú biztosan jóval drágább.

2021. jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Ahhoz nem értek, nő vagyok😁

Igen olvastam a swift vagy a jazz ami az egyik legmegbízhatóbbak..a dilemma :D

2021. jan. 5. 13:56
 10/18 Wadmalac ***** válasza:

Én ültem mindkettőben, szerintem a Jazzben érezhetően több a hely, utaskényelemre meg pakolásra is. De ha ez nem szempont, városi parkolásra a Swift passzentosabb.

És szerintem szebb, kívül-belül.

2021. jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!