Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az hogy nehezen áll...

Miért van az hogy nehezen áll be az alapjárat melegen?

Figyelt kérdés

mikor elindítom az autót melegen(2.0 hdi 136 le) akkor egy darabig alacsony fordulaton (1-2 mp) megy a motor 900 fordulat alatt 5-6-700 as fordulaton

majd utána áll be az alapjárat,eddig nem csinált ilyet inditottam és egyböl beált az alapjárat,

hideg valószinüleg azért nem csinálja mert az autó maga gázt ad indításkor,kiprobáltam én is adtam neki melegen mechanikusan pici gázt úgy nem produkálta ezt a jelenséget,

az olajnyomás lámpa rendesen korám ki alszik most is nem tudom mi lehet a gond,


a következőkre gondoltam:gyengélkedhet az akksi nem indit akkora kraftal ami gyorsan felkapná az olajat.

-olajpmumpa nem kophatott ki mert az nem egyik pillanatrol a másikra kopik el.

esetleg meghigulhatott az olaj és melegen nem jóó a viszkozítása,de ebben sem vagyok biztos mer nemrég volt cserélve kb 1-2000 km ezelött,magam cseréltem ki.+nézni szoktam az olajszintet nem vettem észre higulást sem fogyást.


valakinek valami ötlete,

illetve káros e az ha kis gázt adok indításkor?koptatja e a turbót?az tény hogy így hamarabb felépól a nyomás,de a turbót sem akarom kinozni,hozáteszem csak meleg üzemrőé van szó mikor leálítom üzem után és ujraindítom,hidegen az autó saját maga gázt ad.



2021. jan. 5. 18:21
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

esetleg az önindí val valami gond?

jó lenne valaki hozzáértő írna,persze az is lehet semmi gond nincs csak tulgondolom az egészet.

2021. jan. 5. 18:24
 2/18 A kérdező kommentje:
végólis ha az autó beválalja saját maga hidegen hogy gázadással indítt melegen sem lehet akkora gond ha kb 1500 as fordulatig gázzal indítok:D,igy nem kell izgulnom valami kért teszek a motorban remélem
2021. jan. 5. 18:26
 3/18 A kérdező kommentje:
Helyesírási hibákért bocsánat előre is kicsit kapkodtam.
2021. jan. 5. 18:27
 4/18 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál, annak pont nincs köze hozzá. Mivel sem az autóról, sem a motortípusról nem tudunk semmit, elég sok oka lehet.

Én mindenesetre elvinném egy diagnosztikára (már ha van benne ECU), és méretnék hidegen egy kompressziót.

1-2 másodperc miatt meg ne kínozd a turbót.

2021. jan. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
nem lehet gond a kompreszióval,mert nem eszi az olajat,és mondom eddig nem csinált ilyet gond nélkül indul miunuszba is,izzitás nélkül ,mikor hideg van elektronikusan ad gázt a sürübb olaj végett elöbb kialakuljon a kenés,
2021. jan. 5. 18:37
 6/18 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem nincs gond. Például a Dodge Viper 8000 köbcentis motorja is nagyon alacsony fordulaton forog alapjáraton. Régebben olvastam, már nem emlékszem, de tényleg elég alacsony.
2021. jan. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Se az akku se öninditó és nem is az olajnyomásnak van ehhez köze.

Mint irják, kikell olvastatni.

Nem kell ilyen hülyeségeket kitalálni mint turbónyomás meg ezt nem akarod meg azt nem.

Valami az alapjárattal függ össze és ezt kell kideriteni a diagnosztikának, a többi a csak szófosás, semmi értelme amiket ide irtál.

2021. jan. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Miért kellett engem ennyire lepontozni?
2021. jan. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ha nincs köze az olajnyomásnak akkor nem érdemes vele foglalkozni mert semmi kárt nem okoz akkor ,mint mondtam 1-2 mp
2021. jan. 5. 20:42
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Tanulni kellett volna anno, akkor el tudtál volna helyezkedni jól fizető munkahelyen, és nem kellene 200 éves használt autóval szenvedned.
2021. jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!