Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az hogy nehezen áll...

Miért van az hogy nehezen áll be az alapjárat melegen?

Figyelt kérdés

mikor elindítom az autót melegen(2.0 hdi 136 le) akkor egy darabig alacsony fordulaton (1-2 mp) megy a motor 900 fordulat alatt 5-6-700 as fordulaton

majd utána áll be az alapjárat,eddig nem csinált ilyet inditottam és egyböl beált az alapjárat,

hideg valószinüleg azért nem csinálja mert az autó maga gázt ad indításkor,kiprobáltam én is adtam neki melegen mechanikusan pici gázt úgy nem produkálta ezt a jelenséget,

az olajnyomás lámpa rendesen korám ki alszik most is nem tudom mi lehet a gond,


a következőkre gondoltam:gyengélkedhet az akksi nem indit akkora kraftal ami gyorsan felkapná az olajat.

-olajpmumpa nem kophatott ki mert az nem egyik pillanatrol a másikra kopik el.

esetleg meghigulhatott az olaj és melegen nem jóó a viszkozítása,de ebben sem vagyok biztos mer nemrég volt cserélve kb 1-2000 km ezelött,magam cseréltem ki.+nézni szoktam az olajszintet nem vettem észre higulást sem fogyást.


valakinek valami ötlete,

illetve káros e az ha kis gázt adok indításkor?koptatja e a turbót?az tény hogy így hamarabb felépól a nyomás,de a turbót sem akarom kinozni,hozáteszem csak meleg üzemrőé van szó mikor leálítom üzem után és ujraindítom,hidegen az autó saját maga gázt ad.



2021. jan. 5. 18:21
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

12 éves már öreg?, Nekem megfelel semmi gondom vele

Vedd csak az újakat garantált tervezett elavulással,mivel előbb utóbb marad a vasút és pápá autók be leszünk zárva mint a filmekbe.


Ez a motor már bizonyított sokat kibírnak nekem megfelel igen finoman jár mint egy benzines de tényleg 2 ezres fordulat körül minden dízeles csattogás eltűnik és mély benzines hangja van,egy csoda BMW se nyújt ilyen kulturált járást.,


+A tanulásra válaszolva Hamarosan senkinek nem lesz munkahelye ,legjobban azoknak fog fályni akik beleínvesztálták az életüket a tanulásba,még orvosra sem lesz szükség hamarosan mert egy robot jobban műtt,egy mesterséges intelligencia pedig jobb gyógyszert ír fel a tűnetekre.

2021. jan. 5. 21:53
 12/18 A kérdező kommentje:

+ azért tettem fel ezt a kérdést mint látod figyelek az autómra,hogy karban legyen ,másnak szerintem fel se tűnt volna az amit most mondok,

Eddig nem igazán szenvedtem vele semmít meg kb most sem.

Meg nem Tom ki hogy van vele de én újat nem veszek mert drága ,használatba meg nehéz jót kifogni ,ezért vigyázok arra ami van.

2021. jan. 5. 21:58
 13/18 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb szükséged lesz egy újabb autóra, nem kerülheted el a vásárlást.
2021. jan. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Igen de szerintem még egész fiatal az autóm,minek agódjak most ezen,valahogy én úgy vagyok vele hogy ez az autó már bízonyított,ami gond nélkül kibírt 12 évet miért ne bírna ki kisebb gondokkal még éveket?


Amúgy semmivel nem tud többet egy új,se kényelemre ,se fogyasztásra

(városba ha nincs dugó 5.5l,ha dugó van 7-7.5l

Országúton 4,5-5l)

Most azért vegyek újat mert mondjuk 4,5 liter helyett 3.9 et eszik országuton...minek ez nem fejlődés,

Az elektromos autó jelenleg meg vicc kategória ,kölcségcsökentett müanyag autók,egy minőségi visszalépést.

Még egy 20 éves Passat is jobb anyagokkal van összerakva mint az vw id3.

Ha ingyen adnák úgy elfogadnám köszönöm,de amúgy minek.nekem vezetés asszisztens nem kell ,ha azt is elvennék tölem hogy vezethessek akkor már tényleg nincs értelme az autózásnak,a teljes élménytől megfoszt.

+Nem akarok egy nagy sugárzó lítium doboz felett űlni,a nagy környezet megmentők olyanok mint az öngyilkos merénylők magukat áldozzák fel az amúgy is kihalásra ítélt környezetért amit nem is az autók tettek tönkre.

2021. jan. 5. 22:52
 15/18 anonim ***** válasza:
Látszik az írásodból, hogy debil vagy. Sajnos.
2021. jan. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
De igazából meglepett ,hogy leöregezték az autóm mikor Magyarországon még ezt is luxus fentartaní,és elérni.
2021. jan. 5. 23:03
 17/18 A kérdező kommentje:

15 ős,akkor debil vagyok ,véletlenül sem az a debíl aki nem a kérdésemre válaszolt hanem leőregezte az autót.

Bár én értem ,hogy a fogyasztói társadalom már csak ilyen ,új autó új telefon ,gyorskaja meg új barátnő 3 évente,

Pedig Pont az a normális ha kiszolgál az autó akkor nem akarok újjabat,úgyan ez vonatkozik minden másra.

Hiszen ha az autó az igényeinek kielégíti akkor nincs újabra szükségem.

Azok hamis igények,hogy LED mátrix legyen meg,tv legyen középen,ezeket az igényeket úgy gerjesztik mesterségesen.

2021. jan. 5. 23:11
 18/18 A kérdező kommentje:

Sőt sokszor elgondolkozok az ezres yarison XD

Igy is luxus az autó.

Egyedül azért nem mert országúton nem az igazi.

2021. jan. 5. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!