Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes új autót venni hitelre...

Érdemes új autót venni hitelre,nem a legdrágábbat, de megbizható tipust,- vagy vegyek megint használtat, ami lutri, és utólag sokat kell költeni rá?

Figyelt kérdés
Két hónapja használtan vásárolt kocsimba belejöttek, valószinűleg gtk-lesz, még várom a kárszakértést.Tizenhét éves mazda2 DY ,de nagyon jó autó volt,nagyon megszerettem.(egy dolgot leszámitva, egy kis rozsdafészek) a vételárral, utólagos javitással, mindennel együtt kb. eddig egy milliót kellett költeni rá,tehát október óta erről szólt az életem.És nem tudom végigszenvedném e megint ugyan ezt.Megéri újat venni?

2021. jan. 6. 10:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem igen, de csak ha minimum 8-10 évre tervezel.
2021. jan. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, jelenleg dolgozni sem tudok nélküle- ingázom..
2021. jan. 6. 10:18
 3/16 anonim ***** válasza:
46%
Én így vettem autót. Életem legjobb döntése volt. Azóta nincs váratlan szervíz meg hasonlók.
2021. jan. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
#3 majd akkor kezd el kopni az autó mikor lejár a garanciaidő... addig persze, ingyé' csinálják, de rozsdásodni stb. ugyanúgy fog mint a többi. Nem mindenható az új autó se, pláne úgy hogy kva sokat buksz rajta, még egy Dacia-n is. Legalábbis ha pár év után eladod.
2021. jan. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Ha neked mindegy, hogy 500.000-ért vagy 5.000.000-ért veszel autót, akkor persze újat. Nem hinném, hogy azért vettél az új ár tizedéért öreg autót, mert lett volna pénz az újra.
2021. jan. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
12%
anyagilag biztosan nem éri meg az új autó, főleg nem hitellel, tuti hogy az elsz a drágább megoldás-
2021. jan. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

4: ezért írtam a 8-10 évet. Most legalább 5 évig van egy problémamentes autóm, meg utána pár évig egy kevés problémás. A rozsda ill a legtöbb nagyobb kopóalkatrész 8-10 év után cserés.

Alternatívaként ez idő alatt elhasználnék 2-3 használt autót. Anyagilag valsz kicsit olcsóbb lenne (valsz nem sokkal), de folyamatosan azon izélnék, hogy mikor romlik el, esik ki napokra vagy hetekre, hogy ver át a szerelő stb.

Régen 10+ éves autóim voltak, volt mindben részem.

2021. jan. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%

Ahogy most kiszámoltam, 5 év autóhitel, kb. 1/3 önerővel 9 éves kocsit venni, CASCO-val, hitelfedezettel együtt fájna közel negyvenezerbe + tankolás, ugyanúgy szervizelni kellene (bár Hondáról van szó). Ha csak a törlesztőt nézem, akkor évente 480 ezer.


Ennyit egy régi autóra éves szinten - ha jól választ az ember - nem kell költeni...


Újautó legolcsóbbra is 50 ezer lenne a havidíj, 84 hónapra. Az 600 ezer évente... Megint csak nem költök rá annyit a használtra.


Szóval, megéri az új?

2021. jan. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%
8-as és még az értékvesztést (ami ugy az újnál jóval több lesz) nem is számoltad bele, az pedig szintén komoly tétel.
2021. jan. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#9 na igen, az kimaradt, gondolatban megvolt.


Egyedüli hátrány a használt autónál hogy ha sokszor szervizben van akkor nincs mivel közlekedni addig, és ha nem megoldható máshogy másikkal, akkor bukta.


A másik, inkább szervizeltetek egy kényelmes, csendes, erős autót mint hogy használnak egy - teszem azt - új Dacia Sanderot, 1.0 TCE motorral, full műanyag belsővel, fehér színben...

2021. jan. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!