Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Opel Astra G vagy egy...

Egy Opel Astra G vagy egy Suzuki Swift (a 2005-től gyártott féle) a megbízhatóbb, problémamentesebb, ezáltal olcsóbban üzemeltethető autó?

Figyelt kérdés
Most kizárólag ezek a szempontok érdekelnének, az hogy mi másban jobb az egyik vagy másik azt hagyjuk most, mert amire kéne arra mindkettő tökéletes, szóval csak ez érdekel, hogy e két típus közül melyikre kell kevesebbet költeni, ritkábban szerelőhöz hordani, javítgatni.. Szóval a kettő közül melyikkel esélyesebb hogy nyugodtabb lesz vele az élet? A régebbi swift (1989-2003) pl.ilyen problémamentes autó volt ha vigyáztak rá, de tudom ez egy teljesen más autó már,G Astráról szintén jókat hallani. Szóval a kettő közül melyik?

2021. jan. 11. 07:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azon fog múlni milyen az adott autó előélete és állapota.
2021. jan. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a swift, mondom ezt g astra tulajként.

Bár a suzukit meg vezetni borzalmas fapad.

2021. jan. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2009-es Swift-em van. A 2010-től felfelé gyártottat arról ismered fel, hogy hosszúkásabb az első lámpa és a hátulja is picit szögletesebb, de még 2010-ben is gyártották a korábbi, 2005-től indult típust.

Kettő nagyobb hibája van 2005-től 2010-ig. Az egyik az ABS kocka hibája, ha nem cserélik a fékfolyadékot 2 évente. Ezt úgy veszed észre a próbaúton, hogy fékezel egy nagyot egy kicsit koszosabb úton és ha érzed, hogy "darál" a pedál kicsit és nem csúszik meg az autó, nem esik be a pedál, akkor tökéletes.

Ha baja van, akkor budán van egy hely ahol 3 év garanciával kicserélik 50ezerért. Erre én rácsúsztam, csak azért tudom, hogy mennyibe kerül.

A másik, ami nekem nem jött elő, az a váltónál a nyelestengely csapágy hibája. Ez megintcsak a váltófolyadékkal kapcsolatos nemtörődömség eredménye. Úgy veszed észre, hogy enyhe daráló hangot hallasz a váltó felől, ami abbamarad amikor lenyomod a kuplungot. Ennek a javítása hasonló nagyságrend, bár a maga az alkatrész 5000Ft, de szét kell szedni az egész váltót és sok a munkadíj.

Ezeken felül alap bajai lehetnek, mint minden autónak, ha nem foglalkoznak vele, bár nagyon szívós jószág, gyenge karbantartással sem hajlamos hengerfejesedésre és ez a széria, legalábbis az 1.3-as motorral szerelt "sima". Ráadásnak ez láncos vezérlésű, szóval örökélet + 1 nap. :) Tipikus "kimegy a világból" kisautó.

Én nagyon élvezem vezetni is. Őszinte autó, nincs agyonelektronikázva. Baromi könnyű (950kg üresen) és ahhoz képest a 92 ló elég dinamikus vezetést eredményez. A beltér valóban fapad, sehol egy kárpit, de engem mondjuk nem zavar. Nem zörög, nem nyekereg még a szar pesti utakon sem. A csomagtartó picike, nagyobb bőrönd csak a hátsó ülésre fér, vagy a csomagtartóba, ha ledöntöd a fél hátsó üléssort.

Felszereltséget tekintve GC AC-t, vagy GLX-et érdemes venni, mert ezekben van klíma (GLX-ben ülésfűtés is). Én belevágtam még egy androidos fejegyésget is és elég kényes vagyok a hangzásra, de osztályokkal javult a gyári hangszórók hangja, szóval végül arra nem is költöttem.

Próbálj meg kifogni egy "papa autót" és akkor szinte biztos, hogy egy jó vételt csinálsz. :)

2021. jan. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ, nagyon biztató amit írtál:) Eléggé a Swift felé hajlok én is,de várok még G Astrás válaszokat.
2021. jan. 12. 09:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Én még annyit tennék hozzá az előző válaszhoz, hogy a váltó nyelestengely csapágy probléma is csak az 1.3-as motorral szereltekre jellemző, az 1.5-nél nincs ilyen gond.
2021. jan. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így igaz, csak az 1.3-asban van alulméretezve ez az alkatrész. De az én kocsimban 220ezer km-nél még nem jött elő ez a gond. 200ezernél vettem meg, azóta 10ezer km-enként megkapja a törődést, évente fékfolyadék csere, csak OMV-nél tankolok prémium benyát, nagyon hálás jószág.

A 2010 utáni szériákban már erről a gondról sem hallani nagyon, de az meg egy másik árkategória, azt nem kapsz 1,2-1,3M alatt.

2021. jan. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!