Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Guminyomás-érzékelő hibája...

Guminyomás-érzékelő hibája esetén a javítás vagy csere mennyire sürgős?

Figyelt kérdés
Még tavaly ősszel bejelzett a kocsimon a guminyomás-érzékelő rendszer. Felpumpáltam minden gumit az előírt értékre, reseteltem a rendszert, és ezzel a figyelmeztető jelzés meg is szűnt. Nem sokkal utána mentem téli gumit tetetni fel a kocsira, és a gumiszervizben mutatták, hogy a négyből az egyik keréknél el van törve a guminyomás-érzékelő. Tettek fel helyette egy újat, amivel szintén megfelelően működött, nem volt semmi gond egy darabig. Néhány hete a műszerfalon viszont újra elkezdett villogni a figyelmeztető jelzés, és most már nem alacsony nyomást mutat, mint először, hanem kifejezetten az érzékelő meghibásodását. Lehetséges, hogy megint eltört? Vagy a gumicserénél nem jól tették fel? Illetve a másik kérdés, hogy szerintetek ez mennyire sürgős probléma? Menjek most rögtön szervizbe vele, vagy elég lesz akkor megnézetni, amikor majd a nyári gumikat tetetem vissza? Egyébként egy Toyota RAV4 XA50-ről van szó, ha ez számít bármit is.
2021. jan. 11. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk ilyenkor érdemes legalább havi szinten úgymond kézzel rámérni, de hacsak nem 10 éves gumikkal túrsz, én egyáltalán nem mondanám sürgősnek. Max valamennyivel laposabb gumival mész mielőtt észreveszed hogy fújni kell.
2021. jan. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ráérsz vele akkor is , viszont így hogy tudsz a hibáról ellenőrizd többször is a gumik nyomását mert ha túl sok vagy kevés akkor elkoptatja a gumit idő előtt és az már egy drágább költség. Attól hogy a guminyomas visszajelző világít esetleg el van törve nem lesz baja. A megfelelő értéket megtalálod a vezető oldali ajtó b oszlopàn található táblázatban hogy mennyi a gyártó által megadott guminyomas és a szerint fujtasd fel
2021. jan. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egy kütyü, ami egyáltalán nem fontos. Azzal is és anélkül is érdemes néha megmérni - vagy legalább rátekinteni a gumikra indulás előtt.
2021. jan. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Morzsi007 ***** válasza:
52%
Ha azt írja, hogy meghibásodott, akkor nem a nyomással lesz gond. A gyári szenzorok nem olcsók, az univerzálisak olcsóbbak, de nem olyan megbízhatóak szerintem. A másik, hogy el tudják törni, ha nem figyelnek rá a gumisok. Meg kell nézni egy TPMS műszerrel vagy OBD-n kiolvasni, melyikkel van baj.
2021. jan. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!