Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen a GLS élet? Szerintetek...

Milyen a GLS élet? Szerintetek felvennének?

Figyelt kérdés

Most fogom érettségizni tavasszal és addig amíg nem kezdem meg tanulmányaim egy kis munkának azt gondolnám tökéletes lenne, hogy addig se otthon üljek.


Arra vagyok konkrétan kíváncsi, hogy csak nyárra felvennének e? 2-3 éves jogsi elegendő e? Illetve az érdekelne még, hogy a nagy hajtás alatt mit kell érteni? Nyomni kell neki mint a félkegyelmű vagy elég ha jó szokásomhoz híven okosan a leggyorsabb útvonalon közlekedem?


Igazság szerint távol áll tőlem a gyorshajtás, de ugyanakkor a hétvégi sofőr típus sem vagyok. Átlag vezető, lakott területen kívül megfelelő körülmények között max megyek 105-el, lakott területen belül pedig max 63km/h amennyiben tényleg minden feltétel adott erre. Igazság szerint igyekszem a forgalom dinamikájához alkalmazkodni.


Az eszeveszett száguldást nagyon utálom mert nem szeretnék megölni senkit viszont félek, hogy ez a tempó nem lesz elég és ki fognak rúgni.

Áru telítésben van tapasztalatom mert faterom hentes és minden hónapban én szoktam szét teríteni a húsokat a megrendelőknek. (most legutóbb egy délután alatt 60 házhoz kellett mennem)


Az emberekkel igyekszem minél emberségesebb lenni (már amennyiben a vevők is így állnak hozzám)


Szerintetek ezek alapján alkalmas lennék?


Tudom, hogy ez inkább karrier kategória, elnézést is kérek érte de azt gondolom itt hamarabb akadok olyan emberbe akinek van tapasztalata ilyen munkakörben.

Leginkább a vezetés szeretete miatt vállalnám, nem a pénz miatt.

(Nyíregyháza)



2021. jan. 12. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Korán kell kelni és addig dolgozol amíg több száz cím ki nem fogy a kezedből.


Ráadásul szerintem 2-3 éves jogsi nem elég és előny ha mondjuk van egy C kategóriád.

2021. jan. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez lehet hosszú lesz...


Kezdés 6-kor vagy korábban. Először le kell rakni a kamiont, rosszabb esetben kettőt. Közben válogatják szét útvonalak szerint a csomagokat. Egy futár egy útvonalat jár általában.

Ha megvan a kamion és szét vannak osztva a csomagok, akkor mindenki elkezdi bepakolni a saját csomagait a saját autójába. Ilyenkor folyamatosan kell scannelni a csomagokat. Hogy milyen sorrendben rakodsz be az rajtad múlik.

Onnantól hogy bescannelted a csomagot azért te felelsz, ugyan így a készpénzért is ami nálad van. Ha hiányzik tőled vonják le. Ha több van azt általában elteheted borravalóként.

Elindulsz, sorba járod a címeket, közben telefonálgatsz, egyeztetsz, stb...gondolom ezt el tudod képzelni.

Visszaérkezéskor el kell számolni a pénzzel, a csomagokat visszavinni és berakni a rendszerbe amiket nem vettek át, autót kitakarítani, legalábbis nálunk így volt.

Napi 80-100 csomag van, 80-100 címmel. Karácsony tájékán 120-150 sem ritka, az igazi bolondok háza.

Nagyjából kiszámolhatod, hogy 8-9 óra alatt mennyi idő jut egy csomagra 100 csomagnál, ja és enni is kell ugye, meg egyéb szükségletek.

Az autókban van GPS, amit a főnökség meg is szok nézni. Nem játszhatod el hogy most kivittem 3 csomagot X településen, átmegyek Y településre, közben hívnak X településről hol a csomag, elfelejtetted, visszamész Xbe aztán folytatod Y-ban. Erre oda kell figyelni, nálunk nem szerették.

Az autót mint írtam úgy kell leadni ahogy átvetted, te vagy a felelős hogy műszakilag rendben legyen, esztétikailag rendben legyen, meg legyen tankolva, stb... Természetes ha kárt okozol az autóban az is a te felelősséged. Gyorshajtás, egyéb szabálytalanság is rajtad van bevasalva.

Ezen felül pedig a futár munka nem abból áll, hogy kiadod az ablakból a csomagot. Rengeteg céghez is mész, ott meg kell tanulnod ki után menj, hova mehetsz be, hova nem. Érdemes jó kapcsolatot ápolni ilyen helyeken mindenkivel.

Tapsztalat ilyen autóknál nem árt, nem egyszer kell parkolnod lökhárítóról lökhárítóra, ha nem akarod az út közepén hagyni az autót.

Nem egy atomfizika, ha fiatal vagy csináld. Pár évig jó aztán megunod a veszekedést az emberekkel és az autóban üldögélést. A fizetésed itt azután kapod hány csomagot vittél ki, nem az alapján hogy hány órát dolgoztál. Szerencsével ki lehet szórni 100 csomagot 7-től 2-ig is. Ha pedig rossz napot fogsz ki akkor 60 csomagból 15-öt nem vesznek át valami miatt, a maradékkal pedig még délután 5-kor hajtasz, hogy érkezz már végre.

Sok sikert!

2021. jan. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Tehát te azt mondod, hogy esélyem sincs bekerülni?

És esetleg más futárszolgálat? DPD vagy ExpressOne?


Egyébként láttam már nagyon fiatal sofőröket a GLS-nél, még ilyen 18 év körüli lányka is megfordult már ott ezért gondoltam, hogy elég lehet.

2021. jan. 12. 19:25
 4/6 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm szépen :)

Nekem szimpatikusnak tűnik ez alapján, amit leírtál.


Ilyen kisteherautó típust életemben egyszer vezettem, szerintem egész jó és kényelmes. Könnyen meg lehet szokni, ráadásul dízelek és én pont ahhoz vagyok szokva.


Úgyhogy én azt mondom korrekt és szívesen kipróbálnám.

2021. jan. 12. 19:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont keress meg már tavasszal futár cégeket, náluk nem mindig van felvétel. Azt meg sem említsd, hogy csak pár hónapra mennél oda. Ők mindig stabil embereket keresnek, hiszen mindenkit be kell tanítani. Ha valaki felmond még ha másnap vesznek is fel helyette az 1 hétig egyel kevesebb sofőr és autó. Jelentkezz be, önéletrajzzal, tisztázd velük mikor érettségizel, mikor tudnál munkába állni. Hátha szerencséd lesz és pont kelleni fog sofőr akkor elővesznek.
2021. jan. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5 Köszönöm szépen neked is!


Igazság szerint nem egyetem áll a tovább tanulási tervben hanem szakképzés szóval ha nem is tudnám elkezdeni szeptemberben nem lenne olyan nagy probléma mert úgyis indulna képzés később is.


Szóval nem ezen múlik de nem terveztem az őszt is erre áldozni.

2021. jan. 12. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!