Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudja, hogyan kell tárgyalni...

Tudja, hogyan kell tárgyalni egy autó eladóval?

Figyelt kérdés
Helló, szeretném megkérdezni, hogy hajlandó-e tárgyalni egy használt autó vásárlásakor? Még soha nem tettem ilyet, de amikor megláttam, hogy a barátom hogyan tárgyalt jelentős összeget, magam akarom kipróbálni. Sajnos nem vagyok elég bátor ahhoz, és mindig zavartnak érzem magam az ilyen helyzetek miatt. Mit tudna nekem tanácsolni? Milyen érvek lehetnek hasznosak, ha tárgyalni akarok egy autó áráról? Minden tippet és trükköt nagyon szívesen látunk! Köszönöm.

2021. jan. 13. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Első körben nem ártana beszélni a nyelven, amin a diskurzus folyik, amúgy meg minden ugyanúgy megy mint minden egyéb országban.
2021. jan. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 4Round ***** válasza:
60%
Nem mindannyian tudunk szabadon kommunikálni, és csak beszédkészség révén tudunk sikeresen tárgyalni. A tárgyalások megkezdése előtt azonban bárki elvégezheti házi feladatait. Hasonlítsa össze online a kiválasztott modell árait. Állítsa be az elkölthető pénz mennyiségét. A megfelelő modell kiválasztása után olvassa el a modell leggyakoribb hibáit. Minél többet tud az autóról és a piacról, annál könnyebb lesz az Ön számára. Egyébként a járműtörténeti jelentés, amelyet online vásárolhat a VIN-kód ismeretében, hasznos lehet a tárgyalási folyamatban. A jobb érvek érdekében különféle előzményjelentéseket vásárolhat, például az Autodna, a Carvertical és a Carfax oldalain. Ha a kereskedő úgy látja, hogy Ön már sokat tud a járműről, valószínűleg nem próbál hazudni. A megfelelő felkészülés magabiztosabbá teheti Önt, és lehetővé teszi a tárgyalási helyzet kezelését.
2021. jan. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Az "alku" az a szó, amit keresel.
2021. jan. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Azt írod, hogy a haverod jó ebben, akkor egyszerűen bízzad rá. Elviszed magaddal, hagyod, hogy ő beszéljen és a végén te írod alá a dokumentumot.
2021. jan. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha oda van írva, hogy irányár, akkor alkudható. Ha nem, akkor már rizikós megkérdezni, én rendszeresen fix árat írok, ennek ellenére aki nekiáll alkudozni, elég messzire elküldöm a mamájába.

Pláne, ha nekiállnak okoskodni a saját autómról.

2021. jan. 14. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"..a barátom tárgyalt jelentős összeget..."

Nem tudom, Te milyen anyanyelvű vagy, de ilyen esetekben részemről csak egy válasz lehetséges:

"sajnálom, Önnek nem eladó az autó".

2021. jan. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!