Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Váltóhiba lehet vagy kuplungga...

Váltóhiba lehet vagy kuplunggal van probléma?

Figyelt kérdés

Van egy Opel Astra G y17dt motorkód. A probléma az hogy mai napon menet közben minden előjel nélkül egyszer csak morgó hangot lehetett hallani menet közben mintha csapágyas lenne vagy nem is tudom. Amikor benyomtam a kuplungot sebességváltásnál akkor ez a morgó zúgó hang egyszer csak megszűnt és a motor szépen járt. De amint benne volt sebességben és engedtem a kuplungot megint kezdte csinálni és akkor időnként rántott egyet az autó mintha motor fékeztem volna de csak egy kis pillanatra. Amikor nulláról akartam indulni egyesben akkor az autó erősen rángatott indulásnál de amikor már ment az autó akkor a rángatást abbahagyta viszont a zaj továbbra is megvolt. A legérdekesebb az volt hogy amikor 5. sebességbe kapcsoltam és az autó kb 50 km/h-val ment akkor ez a zaj szinte megszűnt lézeni és az autó szépen járt. Aztán jött az a probléma hogy gyalogátkelőnél megálltam gyalogos átmegy, indulok ugye 1-es indulásnál rázkódik de amint elindult az autó abbahagyta de a hang megvolt és amikor kettesből hármasba akartam váltani egyszer csak a váltó üresbe kiment és onnan sehova sem akart menni tehát az autó csak gurult üresben. Akkor volt annyi lendület hogy vészvillogót kiraktam és betudtam gurulni egy kis helyre hogy ne az útközepén álljak az autóval. Aztán onnan sehova nem tudtam váltani 5. sebességbe bement gond nélkül de a többibe nem még hátramenetbe sem vette be. Akkor tiszta ideg voltam óvatosan mozgattam a váltót azt gondoltam valami beleakadt vagy más egyébkínja van. Aztán próbáltam hátramenetbe rakni retesz fel, de úgy sem ment, aztán mégis viszont nem tudtam utána üresbe rakni. Akkor némi rángatás után sikerült üresbe tenni aztán utána bement egyesbe, kettesbe és az összes többit vette rendesen ahogyan mindig is, és semmi akadás, nehézség, kínlódás, nem is volt túl könnyű tehát semmi gond nem volt. Az autóval megkíséreltem elindulni legalább egyesbe hogy egy biztonságosabb helyre tudjak állni vele alig 20 méter kellett volna, de az autó ment, tudtam váltani, viszont rángatva indult el, volt zaj ugyanúgy de ment az autó, maga a motor nem kínlódott meg semmi. Mivel alig 1 km-re voltam otthonról bementem egy kis utcácskába egy kis kerülővel de legalább az utcánkig eltudjak érni vele gondoltam, nem is volt baj. Az autóval szépen megálltam kapu kinyit beálltam udvarra semmi baj nem volt,vette a sebességet elég rosszul de azért tudtam vele menni. Motor nem forrósodott, ha üresben volt és alapjáraton járt szépen semmi rendellenes hangot nem hallottam, hárman is néztük, pörgettük a motort 3000 ig kb akkor sem lehetett hallani semmi rossz zörgő hangot, mert legelőször a turbóra tippeltem de akkor nem lett volna gond a váltóval. A szomszédom mondta hogy szerinte váltó hiba pontosan nem tudta megmondani mi.


Tudom hogy nincs távdiagnosztika, meg gyógyítás csak azért hétfőig nem jut el szervizbe az autó biztosan és ez idő alatt szétver az ideg hogy mi baja lehet úgy hogy az autó szépen indul,. alapjárat szépen jár semmi rendellenesség, csak idegesít hogy mi a fene baja van. Aki járt már hasonlóan vagy nagyjából tudja mire számítsak annak megköszönném a válaszát.



2021. jan. 15. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Kuplung / kinyomócsapágy
2021. jan. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Az hogy a kinyomócsapágy elszabadult és beleérjen a kuplungszerkezet lamelláiba, pedál benyomására viszont szépen felfeküdjön , az elég valószínűtlen. Az ötös lottón több eselyed lenne.


A probléma valószínűleg a váltóban lesz, ott is a nyelestengely környékén néznék szét. Én anyagilag egy bontott váltóra készülnék, akkor már egy új kuplungot is illene belerakni.

2021. jan. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Először lekell venni a váltót és akkor már lehet látni kuplungot.

De valószinű a váltóba van a hiba.

Addig nem kell idegeskedni amig nem tudod hogy mi a baja, mert lehet csak egy csapágy lötyög. AZ meg nem drága, inkább a munkadij több.

2021. jan. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Sajnos váltó elpusztult benne. Kell szerezni bontóból.

2021. jan. 20. 15:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!