Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes lehet-e venni szerinte...

Érdemes lehet-e venni szerintetek egy 2-300 ezres autó?

Figyelt kérdés
Szóval a kérdésem, hogy érdemes-e venni ilyen árkategóriából használt autót? Van kb 1,5 millió megtakarításom, de nincs kedvem az egészet erre költeni, meg engem nem érdekel egyáltalán ha lenéznek mert szar kocsim van.Első autóm lenne,vagy 2 évig használnám, utána veszek valami jobbat úgyhogy elég ha addig kibírja nagyobb bajok nélkül.Természetesen valami kicsi,fapados, olcsó fenntartásúra gondoltam. Ennyi pénzért szerintetek kaphatok- e ilyet, vagy pedig hülyeség ennyiért autót venni mert csak roncstelepre valók vannak ennyiért, és csak szívni fogok vele folyamatosan?

2021. jan. 16. 11:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Pont annyit lehet szívni egy másfélmillióssal is, mint egy 300ezressel.
2021. jan. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Biztosan.

Én is hasonlóan indultam ki első autónak, ezért vettem 2,5 éve friss műszakival egy Škoda Feliciát. A kocsit vettem kicsit kevesebb, mint 200-ért.

Kb 500 kék mátyás papírba fájt vételárral eddig a kocsi a 2 év alatt, ebben benne van egy küszöblakatolás, másfél szett új gumi, olajcsere, kisebb-nagyobb műszaki javítások, meg persze a papírozás, kötelező.

Út szélén még nem hagyott, nem volt olyan, hogy cserbenhagyott volna annyira.

2021. jan. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
meg, régi suzuki swiftet vegyél aminek nem rohad annyira az alja max rozsdás, vegyél 300 ért full extrásat kilemezelik 100 ért, olajcsere vezérlés légszürő stb és átirási költség minden egyben 500 000 ből van egy jó kis autód 10 évre
2021. jan. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Megéri? Egyik autó sem "éri meg". Mindegyiken hatalmas az amortizáció (van amelyik új korában 1 év alatt 30%-ot veszít az értékéből).

Olcsó autókkal az a gond, hogy nem megbízhatóak és biztonságosak. Sorra fognak előjönni a problémák, folymatosan kell rá költeni és akkor még szerencsésnek mondhatod magad, ha nem rohad.

2 évig akarod használni, akkor olyat vegyél, amin új a műszaki vizsga, mert könnyen meglehet, hogy a következőn már nem megy át.

2021. jan. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem, vegyen olyat 300-ért, amit 2 éva kilakatoltak. Nyilván ilyen is van eladó, és az se lesz annyival drágább.
2021. jan. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én vettem egy 300 ezres jó típusú autót, aztán felújítgattam mindent rajta. Most van egy majdnem hibátlan autóm 700 ezerért. Ha jót fogsz ki, jó lehet. A lényeg az, hogy az alapok jók legyenek. (Kinézet, rozsdamentesség, motor)
2021. jan. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

#6#

A "megéri" kérdéshez jó a példa.

300ezerét vetted, most 700ezernél tart... de mennyiért tudnád eladni?

400ezer? Megéri?

Megérheti, ha használod, és nem jönnek sorban elő újabb hibák, de anyagilag általában veszteséges az autó fenntartása, egy eszköz, amire szükség lehet, a "megéri" kérdést a szükséggel együtt csak az autó használója tudja kiértékelni, utólag.

Előre szinte soha.

2021. jan. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha megbízható helyről veszed, alaposan átnézed, még jól is kijöhetsz belőle.
2021. jan. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A megéri nem csak pénzben érthető. Ha szereted az autót, akkor már megérte. Amúgy 700 alatt biztos nem adnám el, sőt még annyiért sem, mert nagyon szeretem.
2021. jan. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Barnabas333 ***** válasza:
4es jól leírta. Én mondjuk olcsón 340ért adtam el a Mazdám és aki megvette másfél évig nem volt rá gondja. Még a kuplungot is kicseréltem eladás előtt. Nekem fontos volt, hogy gyorsan eladjam, de szerintem 200ból 5ember ad így el autót...
2021. jan. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!