Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás menete?

Autóvásárlás menete?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Hogy néz ki ez az egész:

"Megnézzük xy autót 200km-re"

Viszitek a pénzt gondolom, de pl adásvételivel miújság? Ki viszi?

Aztán oké megvan minden, ti szoktatok alkudni? Mennyit szabad? 5-10%?

Ha megírtátok hazahozzátok, közben megkötöd a kötelezőt rá?

Aztán jön az eredet vizsga?

(Ilyenkor hogy van, ha megállít egy rendőr pl? Semmi?)

Végül pedig adásvételi/eredetvizsga papírokkal elcsattogni egy hivatalba?

Ennyi? :)


2021. jan. 17. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi az amit ebből nem találtál meg a számtalan ilyen kérdésnél?

Egyébként majdnem, ahogy leírtad.

Adásvételire nincs szabály, vigyél magaddal, a a biztos, filléres tétel. Alkudni meg helyzetfüggő, nincs aranyszabály.

Nem hazahozatal közben, hanem előtte kötöd a KFGB-t. Amint aláírtátok az adásvételit, az eladó biztosítása megszűnik.

Eredetvizsgát célszerű megcsináltatni az eladóval előre és max utólag kifizetni neki, hogy ne érjen meglepetés, de igazából csináltathatod te is, az a lényeg, az okmányirodában legyen nálad már az ott kapott papír.

Ha megállít a rendőr nálad lesz a régi forgalmi, törzskönyv, adásvételi és KGFB igazolás a kötésről, így nincs semmi gond.

Okmányirodába az összes eddigi papír kell (adásvételi két példányban, KFGB igazolás, eredetvizsga stb. meg persze a te papírjaid) a helyszínen kell fizetni az új forgalmit, törzskönyvet, és az illetéket kártyával.

2021. jan. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet letölteni üres adásvételit. Te is viheted de lehet az eladónál is lesz. Két tanu kell hozzá, hogy érvényes legyen.

Alkudni az autó mellett lehet és nem úgy, hogy benyögöd, hogy 100-assal adja oda olcsóbban hanem hivatkozol rá, hogy hát igen a gumi is már csereérett, oldalán kicsit le van verve a festék stb. Tehát konkrét hibákat ha észreveszel azzal lehet alkudni. Aztán vagy belemegy vagy nem. De már olyan is volt, hogy árból nem engedett de adott hozzá egy téli gumi szettet is.

Még ott helyben meg kell kötni a kötelezőt telefonon vagy laptopon.

Eredetvizsgát érdemes úgy, hogy az eladó vigye el pár nappal vásárlás előtt.

Rendőr ha megállít nem csinál semmit mivel forgalmi nálad van, kocsit nem körözik. Nem igazán érdekli, hogy a forgalmiban milyen név van. De adásvételi úgyis nálad van.

Utána menni a hivatalba és 15 napon belül átíratni.

2021. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Előbb több dolgot tegyel vagy rá fogsz cseszni . Pl nézz ki pár modellt típust keress rá a fő hibáira a Totalcar nepiteleten . Magánarctol vegyél ne cegtől ne kereskedőtől , a kocsit mindenhol online infozd le. Körözik km óra valós e stb . Független szervízzel nézesd át csápon amit te fizetsz . Hibáit le lehet alkudni . Aki nem megy ezekbe cssk ígérget milyen jó a gép , inkább keresgelj méb mert a piac tömött autókkal . Üzembentartóira se vegyél mert az nem lesz a tied . Nigggerektől alvilagi genyoktól rallys figuraktól semmit se ...
2021. jan. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát én nem ilyen hűbelebalázs módára vettem autót egyszer sem.


Megnézem. Ha tetszik, állapotfelmérés. Nyilván ez sem biztos, hoyg azonnal megy, mert az adott szerviz nem biztos, hogy fogad az utcából beesve. Ha ott megfelelő, akkor lefoglalózom, erről írunk egy elismervényt és a többi mind megbeszélés kérdése, semmi nincs kőbe vésve.

Addig adásvételit nem írok alá, amíg nincs friss érvényes eredetvizsgája az autónak. Ennek a költségét természetesen kifizetem, de az eladó hozza magával mire szerződünk! Legutóbb az eladó hozta a szerződést is. De igazából ez nem nagy cucc, te is letöltheted, kinyomtatod, vagy veszel boltban.

Fizetés: ez is szerintem megegyezés kérdése. Én eddig minden esetben utaltam, soha nem a helyszínen számolgattuk a húszezreseket. De akár viheted kp-ban is. Pár százezeres autónál ez nem gond. Több milliót, buszon, vonaton én nem szívesen utaztatok.

KGFB-t rögtön a szerződés aláírása után kötök on-line. Addig egy métert nem gurulnék az autóval.

Alku: használt autónál 2%-ot alkudtam. Ennyit sikerült, de én se nagyon erőltettem, mert így is jó áron jutottam hozzá. Új autónál már kicsit nagyobb a mozgástér, hiszen ugyan azt a konfigurációt több márkakereskedésben is van lehetőséged megvásárolni. Ennél majdnem 20%-ot engedtek el végül a listaárhoz képest.

Igen, ezután elballagsz a kormányablakba (leánykori nevén ocsmányiroda). Viszed a papírokat, bejelented a vásárlást, befizeted az illetéket + új forgami, új törzskönyv árát. A törzskönyvet nekem ajánlott levélként küldték ki. Az új, nevemre szóló forgalmi elkészültekor értesítettek és bementem átvenni.

2021. jan. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A használtautó-vásárlás menete 5 egyszerű lépésben:


1. A „milyen autóra van szükségem?” kitalálása

A legelső, és mondhatni a legfontosabb lépés annak kiderítése, hogy pontosan milyen autóra van szükséged. Sokan már ezt a lépést elhibázzák és vagy az igényeiket alulteljesítő autót választanak, vagy éppen ellenkezőleg, az új autójuk messze többet nyújt, mint amire valójában szükségük volna.


2. Mennyiért vehetek autót?

Az eddigieknél ugyan nem fontosabb, mégis mindannyian tudjuk, hogy az autóválasztást a legnagyobb mértékben befolyásoló tényező a rendelkezésedre álló anyagi keret.


3. A tökéletes állapotú használt autó megtalálása

A következő lépés nem más, mint a konkrét típus(ok) meghatározása és a kínálat átfésülése. A feladat adott, ám korántsem egyszerű: meg kell találnod a legjobb autót a lehetőségeidhez mérten.


4. A papírmunka és az autó átvétele

Ha megtaláltad az ideális autót, amely minden szempontból megfelel az igényeidnek, belefér az anyagi lehetőségeidbe, valamint az állapota alapján érdemes is megvenned, akkor az áralkut és a kézfogást, akarom mondani a koronavírusos idők miatt elterjedt öklözést követően ki is tölthetitek a megfelelő dokumentumokat.

- Adásvételi szerződés

- Kötelező felelősségbiztosítás

- Az autó tartozékai


5. A hivatalban

- Az eredetiségvizsgálat

- A jármű átírása


Amennyiben még részletesebb útmutatásra van szükséged, az alábbi cikket olvasd el:

[link]

2021. jan. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!