Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek eltörtem a kocsizá...

Szerintetek eltörtem a kocsizárat?

Figyelt kérdés

Tolóajtós autónk van. Amikor 3 óra hosszával ezelőtt lezártam akkor emlékszem a hátsó ajtó nem lett normálisan bezárva, de nem foglalkoztam vele mert nem terveztem, hogy 3 órát fog állni, ezért úgy hagytam. Odakint - 8 fol volt.

Most, hogy mentem volna el vele meg volt fagyva az ajtó ezért nehezen nyílt ki de egy kicsit erőteljesebb mozdulattal ki tudtam nyitni.

Azonban ezután az ajtót nem tudtam rendesen visszazárni. Becsuktam, kattant, de a hátsó része a tolóajtónak nem zár rá hanem menetközbe kinyílik.

Megvizsgáltam, első ránézésre semmit nem találtam rajta ami törésre ad okot de azért autószerelő se vagyok.


Szerintetek mi lesz a probléma? Csak megfagyott és a jég tartja ki az ajtót vagy ennyivel szarrá törtem?

Nem nagyon fér bele egy komplett ajtó csere most...



2021. jan. 18. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha még el is tört a zár ahhoz nem kell komplett ajtót cserélni hanem csak zárat. De még azon belül se muszály mindent cserélni, mert az is lehet csak elhajlott vagy kiakadt benne valami.

De először olajozd meg és próbáld óvatosan nyitogatni , csukogatni , hátha megjáródik és jó lesz.

Aztán ha nem javul menj szerelőhöz.

2021. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Talán csak a rudazat befagyott és és állandóan nyitott állapotban tartja a zárat, mintha folyamatosan húznád a kilincset. Próbáld meg a külső és belső kilincset is mozgatni, hátha visszaugrik a megfelelő pozícióba.
2021. jan. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2 Erre gondolok én is. Mivel alapból úgy volt bezárva a kocsi, hhogy nyitva volt résnyileg így nem volt ami szigetelje és keletkezett rajta jégréteg. Ez pedig kitartja.


De azért csak fosok, hogy mivan.



#1 köszönöm a tanácsot, mindjárt megpróbálom

2021. jan. 18. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!