Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ártok azzal a egyterűmnek ha...

Ártok azzal a egyterűmnek ha 4. sebességbe jövök haza?

Figyelt kérdés
50km és nem váltok fel 5.-ig. letilt a kocsi vagy betilt, nem tudom mi a helyes és szutykos a turbó az 1.9tdi afn turbója. Nem akarom pucoltatni. :) 1 éve lett pucolva azóta volt sok városa mert csak boltba mentem hetente meg alig mozdultam ki szintén városból.
2021. jan. 20. 15:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor mit írtál a kérdés alá. Nem tudom megfejteni azt a katyvaszt...
2021. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%
Dízelt csak városban használni... Megérdemled. Menjél 100km-t magas fordulaton autópályán, akkor tisztul.
2021. jan. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Megérdemlem? Na, ez sértő! Se kirándulni sem dolgozni nem tudtam menjek gyalog?


Nem érted? Tehát a 1.9tdi (afn) letiltott, szerelő mondta , hogy a turbó koszos, menjek vele sokat , pörgessem, na de én azt csinálom -most is- tehát 4. -be megyek ( nem most most megálltam ezt megírni meg kajálok ).

2021. jan. 20. 15:58
 4/19 anonim ***** válasza:
Ne haragudj. Dízelt nem használunk csak városban, mert ez lesz. Ha tudtad, hogy csak erre kell, akkor el kellett volna adni és venni egy benzinest. Most amit tudsz tenni, hogy hosszú távokra használod és magas fordulaton. Pl. országúton haladsz 2500-3000-es fordulaton sokat, akkor még nem túl hangos, de tisztítja. És ha tudod, hogy továbbra is csak rövid távozol, akkor megjavítás után lecseréled egy benzinesre.
2021. jan. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

50km? az semmi egy dízelnek... tegyél elé egy kettest vagy hármast :)


ide inkább valami régi szívódízel kellett volna, annak nem árt a város.

2021. jan. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
2500-3000 az nem sok, inkább 3500-4000,bár fog kajálni egy kicsit.
2021. jan. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem sok, de már tisztít és nem túl hangos. 100-200 km után érezhető különbségnek kell lennie.
2021. jan. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha már olyan retkes a turbó, hogy korlátoz az ECU azzal hiába mész akármennyit nem fog tiszta lenni. El kell vinni szerelőhöz kipucoltatni és utána normálisan használni. Lehet egy dízellel városozni, de akkor időnként meg is kell járatni nagyobb távokon. Illetve kerülni kell városban az 1200-as fordulaton toszorgást.


Az AFN az a 110 lovas adagolós, abba változó geós turbó van, gondolom beszorult lasó állásban és magas fordulaton túl sok a nyomás ezért hibakóddal letiltja a gázolaj befecskendezést.

Mondjuk ilyen tünetet produkál a légmennyiségmérő is. Keress egy normális szerelőt inkább.

2021. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Kiszeded a turbót azt magasnyomású... Csak ügyelj rá ne pörögjön nagyon fel.
2021. jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Na valamelyik észlény osztja az észt, hogy dízel nem való városba blablabla. Ha utánanéznél icipicit (ha már nem értesz hozzá), hamar kiderülne, hogy az összes 1.9 TDI AFN-nek eljön az a pont az életciklusa alatt, mikor leragad a geometria. Ez egy típushibájuk. Még ha autópályán mész vele csak, akkor is előjön szerintem.

És kérdező: ne nyüstöld a motort, ez egy marhaság. Elviszed egy szerelőhöz, aki ért az 1.9hez (mindenki ért), és megcsinálja a szervízben, kipucolja rendesen.

2021. jan. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!